IBM przejmuje DataMirror

IBM zamierza wprowadzić mechanizmy czasu rzeczywistego do oprogramowania integracji danych, kupując w tym celu kanadyjską firmę DataMirror. Wartość transakcji wynosi ponad 162 mln USD.

Oprogramowanie Transformation Server firmy DataMirror identyfikuje i przechwytuje dane, które zostały dodane, uaktualnione lub usunięte w systemie i umożliwia dostarczanie w czasie rzeczywistym informacji o tych zmianach do procesów, aplikacji i baz danych.

IBM już wcześniej współpracował z DataMirror, kierując swoich klientów do tej firmy, kiedy potrzebowali oprogramowania do przechwytywania zmian w czasie rzeczywistym. Jednak niedawno doszedł do wniosku, iż musi posiadać własną technologię tego rodzaju, ponieważ coraz więcej użytkowników domagało się takich rozwiązań.

Technologia DataMirror jest bardzo ważna dla strategii IBM 'Information on Demand'. Zdolność odnotowywania zmian danych w czasie rzeczywistym i możliwość natychmiastowej reakcji na takie zmiany jest niezwykle istotna dla użytkowników dynamicznych hurtowni danych czy architektur SOA.

Information on Demand ma zapewnić użytkownikom dostęp do wszelkiego rodzaju danych niezależnie od tego gdzie są przechowywane w przedsiębiorstwie. Kluczowym elementem tej strategii jest Information Server, oprogramowanie integracji danych oparte na technologii przejętej firmy Ascential, które IBM udostępnił w roku ubiegłym.

Oprogramowanie integracji danych, audytu i replikacji danych DataMirror nadal bedzię oferowane w formie produktów niezależnych, jak również włączone do Information Server.

IBM był szczególnie zainteresowany szerokim zakresem obsługi różnych typów danych zapewnianym przez rozwiązania DataMirror. Kanadyjska firma zapewnia integrację danych w systemach Windows i Unix, systemach serwerów i mainframe IBM oraz obsługuje bazy danych IBM, Microsoftu, Oracle i Sybase. DataMirror ma także swoją własna bazę danych Java o nazwie PointBase.

Technologie IBM i DataMirror praktycznie nie pokrywają się. IBM zapewnia pewne możliwości przechwytywania danych, ale są one ograniczone do DB2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200