IBM prezentuje nowe serwery Opteron

IBM udostępnił szczegółowe dane pięciu nowych serwerów opartych na układach Opteron (AMD), które wejdą na rynek jeszcze w tym kwartale. Dwa systemy mają konstrukcję kasetową, a trzy stelażową.

Nowe serwery kasetowe (do instalowania w obudowach BladeCenter) są oznaczone symbolami LS21 i LS41 (zdjęcie poniżej), a serwerom stelażowym IBM nadał nazwy System x3455, System x3655 i System x3755.

IBM prezentuje nowe serwery Opteron

IBM wprowadził na rynek swój pierwszy serwer oparty na układach produkowanych przez AMD w 2003 r. Nowe serwery będą wyposażone w układy Opteron "Rev F".

Zobacz również:

  • Innowacyjny IT service desk
  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych

Procesor Opteron "Rev F" oferuje nowe opcje wirtualizowania i wspiera pamięć DDR2. AMD zaprezentuje oficjalnie układ "Rev F" 15 sierpnia, ale procesory są już dostarczany producentom serwerów.

Nowe serwery są oparte na rozwiązaniach sprzętowych i programistycznych, którym IBM nadał ogólną nazwę Cool Blue. Powietrze przepływające przez serwery jest chłodzone przy użyciu specjalnych drzwi wypełnionych wodą, które znajdują się z tyłu szafy.

Serwer stelażowy LS21 może zawierać dwa układy Opteron, a w serwerze LS41 można zainstalować do czterech takich układów. Serwery System x3455 są przystosowane do obsługiwania baz danych i budowania linuksowych klastrów, podczas gdy serwery 3655 mogą obsługiwać takie aplikacje, jak wideo na żądanie czy telewizja IP. Serwer 3755 (najwydajniejszy) może natomiast obsługiwać bardzo wymagające aplikacje, takie jak np. różnego rodzaju symulacje.

IBM nie podał jeszcze dokładnej daty wprowadzenia serwerów na rynek ani ich cen.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200