IBM prezentuje nowe macierze all-flash

Materiał promocyjny Wysoka wydajność i możliwość współpracy z pamięciami chmurowymi to tylko niektóre cechy nowej generacji pamięci masowych IBM FlashSystem. Jakie są funkcje i zastosowania tych zaawansowanych urządzeń można będzie się dowiedzieć podczas organizowanego przez IBM webinarium.

Według prognoz w najbliższych latach popyt na pamięci masowe AFA (All-Flash Arrays) będzie rósł w dwu-cyfrowym tempie. W raporcie Global All-Flash Array Market analitycy GIR (Global Info Research) przewidują wzrost na poziomie 23% rocznie w okresie 5 lat (w 2024 roku wartość rynku ma osiągnąć ponad 24 mld USD w porównaniu do 8,7 mld USD w roku 2019.).

Z kolei w najnowszym raporcie Global All-Flash Array Market opublikowanym przez Market Study Report LLC, wzrost tego segmentu rynku jest szacowany na 24,3% rocznie do 2026 roku, gdy jego wartość osiągnie ponad 62 mld USD.

W ostatnich latach macierze AFA wprowadzili do oferty praktycznie wszyscy liczący się na rynku producenci pamięci masowych klasy korporacyjnej. Konkurencja jest więc trudna i żeby jej sprostać trzeba rozwijać i wprowadzać do oferty nie tylko urządzenia sprzętowe o coraz lepszych parametrach, ale przede wszystkim usługi i oprogramowanie zwiększające jego wartość dla użytkowników.

Zarejestruj się na webinarium

Webinarium "Innowacje w nowych pamięciach masowych IBM dla infrastruktury hybrydowej" będzie dotyczyło nowych rozwiązań w zakresie pamięci IBM FlashSystem oraz zintegrowanego oprogramowania Spectrum Virtualize i Storage Insights. Ważny tematem będzie też prezentacja możliwości integracji środowiska pamięci masowej z chmurami publicznymi IBM Cloud lub AWS w celu utworzenia systemu wykorzystującego architekturę chmury hybrydowej.

Dobrym przykładem w jakie zaawansowane funkcje są wyposażane macierze AFA mogą być nowe modele pamięci FlashSystem wprowadzone ostatnio przez firmę IBM, która plasuje się wśród największych producentów tego typu urządzeń.

Oprogramowanie kluczem do sukcesu

IBM FlashSystem 9200 to macierze all-flash klasy korporacyjnej wykorzystujące najnowszej generacji interfejsy NVMe oraz protokół NVMe over Fabrics. Pamięci mają wysokość 2U i mogą być wyposażane w standardowe dyski NVMe lub moduły wykorzystujące niezawodną, innowacyjną technologię IBM FCM (FlashCore Modules) oferującą m.in. sprzętowe układy do kompresji danych oraz zaawansowane mechanizmy zabezpieczania danych przed utratą lub uszkodzeniem. IBM FlashSystem 9200 zapewniają ultra-niskie opóźnienia na poziomie pamięci SCM (Storage Class Memory) oraz wykorzystują oprogramowanie IBM Spectrum Virtualize do programowego zarządzania pracą macierzy oraz mechanizmy sztucznej inteligencji Storage Insights do zarządzania predykcyjnego i proaktywnego rozwiązywania potencjalnych problemów.

IBM prezentuje nowe macierze all-flash

IBM FlashSystem 9200

Źródło:https://www.ibm.com/pl-pl/marketplace/flashsystem-9200

IBM Spectrum Virtualize to oprogramowanie oferujące funkcje SDS (Software Defined Storage – system pamięci sterowanej programowo). Udostępnia usługi zarządzania danymi, które można wykorzystać do obsługi ponad 500 róznych heterogenicznych systemów pamięci masowych wytwarzanych nie tylko przez IBM, ale również innych producentów.

Oprogramowanie jest wyposażone m.in. w funkcje zautomatyzowanej migracji danych, obsługuje synchroniczne i asynchroniczne tworzenie kopii danych w środowisku lokalnym lub chmurze publicznej, zarządzania wieloma poziomami pamięci masowej i udostępnia technologie redukcji danych takie, jak deduplikacja.

Macierze IBM FlashSystem można zintegrować z pamięciami masowymi oferowanymi jako usługa w chmurach IBM Cloud lub AWS tworząc elastyczny system pozwalający na optymalizację kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności i bezpieczeństwa danych.

O macierzach FlashSystem

Bardziej szczegółowe informacje o tym jakie zaawansowane rozwiązania techniczne i programowe wykorzystują IBM FlashSystem 9200, jakie są ich parametry i zastosowania można będzie uzyskać podczas webinarium "Innowacje w nowych pamięciach masowych IBM dla infrastruktury hybrydowej", które poprowadzi Bartosz Pizoń, IBM Client Technical Specialist w dziale pamięci masowych IBM Polska.

Główne tematy webinarium to:

  • Jak usprawnić procesy przechowywania danych dzięki nowym rozwiązaniom i technologiom dostępnych w macierzach IBM?
  • Jak podnieść wydajność na nowy, nieosiągalny wcześniej poziom?
  • Jak przechowywać więcej danych już dziś oraz zapewnić sobie odpowiednią skalowalność na kolejne lata?
  • Jak wykorzystać sztuczną inteligencję do dużych zbiorów danych celem szybszego przetwarzania danych i uzyskiwania dokładniejszych analiz?

Webinarium odbędzie się 29 kwietnia 2020 roku, a udział w nim jest możliwy po uprzedniej rejestracji pod adresem: https://event.on24.com/eventRegistration/EventLobbyServlet.

W trakcie webinarium można będzie zadawać pytania lub, po zarejestrowaniu się, uzyskać informacje i porady dotyczące parametrów i zastosowań systemów IBM FlashSystem również w późniejszym terminie.