IBM prezentuje 5 najważniejszych innowacji na najbliższe 5 lat

IBM zaprezentował podczas Forum IT w Warszawie "Next 5 in 5" listę pięciu najważniejszych innowacji, które zmienią nasze życie w najbliższych pięciu latach.

Obejmuje ona nowe sposoby wykorzystania zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, smaku i zapachu przez komputery. "Lista opiera się na analizie trendów społecznych i rynkowych oraz opiniach tysięcy biologów, inżynierów i matematyków pracujących w laboratoriach badawczych firmy na całym świecie" - mówi Ales Bartunek, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

W tym roku IBM przyjrzał się technologiom, które położą podwaliny pod następną epokę przetwarzania komputerowego - epokę systemów poznawczych. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń: komputery mogą uwrażliwić, spotęgować lub zastąpić nasze zmysły, ale nie będą myśleć za nas. Pozwolą nam dostrzec prostotę w złożoności i powtarzalne wzorce w chaosie, dotrzymać kroku przyrostowi informacji, podejmować lepsze decyzje, wzbogacić życie i znieść ograniczające nas bariery. Efekty prac badawczych dostrzeżemy prawdopodobnie najszybciej w obszarze analizy wzrokowej i słuchowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200