IBM otwiera SOA Center of Excellence

Pierwszego sierpnia w Warszawie rozpocznie działalność SOA Center of Excellence założone przez polskie biuro firmy IBM. Głównym celem powstania Centrum jest dostarczanie spójnej informacji o ofercie usługowej i produktowej IBM w obszarze SOA, a także udzielanie wsparcia w zakresie planowania, oceny i realizacji projektów SOA.

IBM SOA Center of Excellence będzie oferować kompleksowe wsparcie zarówno w obszarze produktowym, obejmującym oprogramowanie i sprzęt, usługowym jak i konsultacyjnym. W Centrum pracować będzie 12-osobowy zespół specjalistów z różnych działów IBM: usług biznesowych, usług IT, oprogramowania i sprzętu. Centrum SOA mieścić się będzie w głównej siedzibie IBM przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie. IBM uruchomił także portal (www.ibm.com/pl/soa) poświęcony tematyce SOA.

Oferta Centrum przeznaczona jest dla firm planujących lub wdrażających projekty, których celem jest transformacja istniejącego środowiska IT na takie, w którym aplikacje traktowane są jako grupy wzajemnie współpracujących usług. W Centrum będzie można uzyskać dostęp zarówno do wiedzy specjalistów, jak i zasobów sprzętowych.

W ofercie warszawskiego SOA Center of Excellence znajdą się dwie grupy usług: biznesowe (np. usługi wspomagające wprowadzanie ładu organizacyjnego - IBM SOA Governance) oraz techniczno-projektowe, jak np. identyfikacja i specyfikacja usług zgodnych z Service-Oriented Modelling and Architecture.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200