IBM: narzędzie do powstrzymania ekspansji SharePoint

Firma udostępniła narzędzie do migracji danych, które ma być krytycznym komponentem zapewniania bazie instalacyjnej Notes/Domino alternatywy dla przejścia na Microsoft SharePoint Server.

IBM Lotus Quickr Content Integrator zapewnia kreatory i szablony do przemieszczania zawartości do Quickr z ośrodków SharePoint, folderów Exchange, bibliotek Lotus Domino Document Manager i aplikacji pracy zespołowej Lotus Domino.

Content Manager zapewnia także możliwość koegzystencji danych na wielu platformach w czasie wydłużającej się migracji, obejmujące mechanizmy synchronizacji.

Zobacz również:

Quickr jest systemem zarządzania zawartością, który zawiera narzędzia do pracy zespołowej i pracuje zarówno na platformie Windows jak i Linux oraz Unix. Jest on także komponentem zunifikowanej komunikacji IBM budowanej wokół Domino, Sametime i Connections - zestawu narzędzi dla sieci społecznościowych. IBM udostępnił Quickr w wersji 8.1.

Quickr powstał jako podstawowa broń IBM w batalii z Microsoftem na polu zunifikowanej komunikacji, gdzie SharePoint pomaga w przeciąganiu użytkowników końcowych do oprogramowania Microsoftu. SharePoint jest ściśle zintegrowany z platformą zunifikowanej komunikacji Microsoftu - z serwerem Exchange, Live Communications Server, Office.

Produkt odniósł ogromny sukces na rynku, osiągając sprzedaż w wysokości 1 miliarda USD. IBM ma nadzieje na przejęcie części potencjalnych użytkowników. Content Integrator wykorzystuje oprogramowanie firmy Casahl Technology, która od lat oferuje narzędzia migracyjne przydatne dla użytkowników przemieszczających się między platformami Lotus i Microsoft.

Firma proponuje swoim klientom Quickr, jako alternatywę SharePoint. Udostępniona wersja 8.1 zawiera konektory, które pozwalają użytkownikom na dostęp do zawartości z aplikacji Lotus Symphony lub Microsoft Outlook, nową konsolę administracyjną do centralnego zarządzania wdrożeniami Quickr - zawierającą raporty statystyczne o aktywności użytkownika, nowe możliwości nawigacji i wersjonowania - a także Lotus Quickr-Entry, zapewniający strukturę współdzielenia plików osobistych, gdzie użytkownicy mogą udostępniać linki do informacji.


TOP 200