IBM nagradza studentów

Arkadiusz Pawlik, Bartosz Walczak i Piotr Walter z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie otrzymali od firmy IBM nagrody za zajęcie drugiego miejsca w międzynarodowym konkursie programistycznym International Collegiate Programming Contest.

"Polscy programiści od lat należą do najlepszych specjalistów na świecie, a teraz potwierdzili to po raz kolejny, zajmując drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Programowania Zespołowego. Konkurs ten uznawany jest za najstarszą, największą i najbardziej prestiżową inicjatywę dla młodych programistów na świecie. Wierzę, że międzynarodowy sukces otworzy przed nimi nowe możliwości rozwoju kariery zawodowej" - powiedział Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy podczas wręczania nagród.

"Coraz więcej młodych, zdolnych polskich informatyków może teraz w pełni rozwijać swoje umiejętności w kraju, także w Laboratorium Oprogramowania IBM. Wraz z powstaniem krakowskiego Laboratorium w grudniu ubiegłego roku, do Polski przeniesione zostało światowe know-how w dziedzinie nowych technologii" - przekonywał Paweł Molenda, dyrektor Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie.

W tegorocznej, trzydziestej edycji konkursu rozgrywanego w kwietniu w San Antonio (USA) uczestniczyły 83 zespoły wyłonione w eliminacjach regionalnych spośród 5600 grup z 1700 uniwersytetów z 84 krajów. Oprócz zespołu z Krakowa w finale znaleźli się także studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zajęli siódme miejsce. IBM jest sponsorem konkursu od 1997 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200