IBM likwiduje dział Managed Infrastructure Services i powołuje w jego miejsce nową firmę

Korporacja poinformowała, że zdecydowała się utworzyć zupełnie nową, niezależną od niej firmę, która powstanie na bazie działu Managed Infrastructure Services. IBM nadał nowej spółce nazwę Kyndryl i zapowiedział, że cała operacja jej budowania zakończy się jeszcze przed końcem tego roku.

IBM

Wiadomość nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, bowiem IBM informował jeszcze w zeszłym roku, że zamierza wydzielić ze swojej struktury dział Managed Infrastructure Services i nadać mu status niezależnej spółki. Firma zapowiadała, że utworzenie nowego biznesowego podmiotu usprawni jej funkcjonowanie, gdyż będzie mogła skoncentrować swoje wysiłki na rozwiązaniach chmurowych (szczególnie tych opracowywanych przez Red Hat) i rozwijaniu nowych technologii IT, takich jak maszynowe uczenie czy sztuczna inteligencja.

Wiadomo już, że centrala firmy Kyndryl będzie się znajdować w Nowym Jorku, a na czele spółki stanie CEO - Martin Schroeter. Zna on doskonale firmę IBM, gdyż przez wiele lat był jej pracownikiem, m.in. kierując jako CFO w latach 2014 do 2017 działem finansowym. W firmie Kyndryl będzie pracować ok. 90 tys. osób (czyli prawie 25% obecnego stanu IBM). Szacuje się też, że Kyndryl będzie dysponować na początku swojej działalności bazą prawie 5 tys. klientów na całym świecie.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • IBM wprowadza watsonx.governance
  • Jak technologie ułatwiają walkę z praniem brudnych pieniędzy

Wypada jeszcze wyjaśnić, skąd się wzięła nazwa Kyndryl. Jest to zlepek dwóch słów, a całe wyrażenie ma w zamyśle jego twórców dobrze oddawać misję nowo powołanej do życia spółki.

Pierwsza część nazwy „Kyn” wywodzi się ze słowa „kynship” (po angielsku pokrewieństwo) i ma oznaczać, że nowa firma będzie szczególnie dbać o to, aby relacje między jej pracownikami, klientami i partnerami znajdowały się w zawsze w centrum uwagi i były ciągle rozwijane.

Z kolei końcówka „Dryl” wywodzi się ze słowa „tendril” (pnącze) i ma kojarzyć się ze wzrostem oraz sugerować, że wraz z klientami i partnerami firma będzie zawsze promować nowatorskie idee i postęp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200