IBM liderem w Europie

Brytyjski instytut badania rynku Ovum Ltd. opublikował ostatnio ranking producentów oprogramowania standardowego wg. wartości sprzedaży ich produktów na rynku europejskim w 1992 r.

Brytyjski instytut badania rynku Ovum Ltd. opublikował ostatnio ranking producentów oprogramowania standardowego wg. wartości sprzedaży ich produktów na rynku europejskim w 1992 r. Bezsprzecznym liderem okazał się IBM, który sprzedał w ub.r. oprogramowanie o wartości 3,786 mld ECU. Następny na liście jest Microsoft ze sprzedażą 1,070 mld ECU. Pozycja trzecia (w 1991 r. druga) to pierwszy na liście europejczyk Siemens-Nixdorf-Informationssysteme ze sprzedażą w wys. 680 mln ECU.

W pierwszej dziesiątce rankingu znajduje się tylko czterech producentów nieamerykańskich: SNI, Olivetti, ICL (nie będący jednak koncernem czysto europejskim) i Groupe Bull.

Pomimo trapiącej europejską gospodarkę recesji wartość sprzedaży badanej przez Ovum pięćdziesiątki firm wzrosła w porównaniu z 1991 r. o ponad 16%. Pierwsze 25 firm sprzedało w 1992 r. oprogramowanie o wartości 12,4 mld ECU, co stanowiło wzrost o 22% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200