IBM kupuje firmę Datacap i planuje rozwój oferty rozwiązań ECM

Przedstawiciele koncernu IBM poinformowali o zakupie amerykańskiej spółki Datacap. Przejęcie dotychczasowego partnera w zakresie rozwiązań przetwarzania nieustrukturalizowanych dokumentów ma pozwolić na rozszerzenie oferty Big Blue w segmencie rozwiązań zarządzania treścią.

Firma Datacap specjalizuje się w rozwoju technologii pozwalającej na automatyzację procesu pozyskiwania informacji zapisanych w różnych formatach i nieustrukturalizowanych dokumentach, takich jak faktury, druki księgowe i urzędowe. Oprogramowanie rozwijane przez amerykańską spółkę ułatwia również zarządzanie przetworzonymi danymi oraz optymalizację kosztów ich obsługi.

Analitycy podkreślają, że IBM posiadał w swojej ofercie zbliżone rozwiązania pozyskane w ramach zamkniętego w 2008 roku przejęcia firmy FileNet. Przedstawiciele Big Blue podkreślają jednak, że to technologie rozwijane przez firmę Datacap mają stać się bazą do stworzenia całego portfolio produktów związanych z przetwarzaniem dokumentacji. Warunków finansowych transakcji nie ujawniono. Wiadomo jednak, że Scott Blau, dotychczasowy dyrektor generalny firmy Datacap pokieruje działem IBM wyspecjalizowanym w rozwoju oprogramowania klasy Enterprise Content Management. Warto dodać, że firma Datacap od lat blisko współpracowała z IBM. Spółka jest również partnerem firm Oracle, Open Text i EMC, czyli największych konkurentów Big Blue w segmencie rozwiązań klasy ECM.

Czytaj też:

Sprzedaż serwerów wcale nie wzrośnie?

Nowy system mainframe IBM

Microsoft konsumuje przejęcie Fast Search and Transfer

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200