IBM kupuje CrossAccess

IBM uzgodnił zakup firmy CrossAccess zajmującej się oprogramowaniem integracyjnym. Technologie tej firmy IBM zamierza włączyć do produktu DB2 Information Integrator.

Warunki finansowe przejęcia nie zostały ostatecznie uzgodnione, ale transakcja ma być sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.

Prywatna firma CrossAccess zatrudnia obecnie dwudziestu kilku ludzi i większość z nich dostanie ofertę pracy w IBM.

Zobacz również:

  • IBM chroni swoje systemy mainframe przez atakami wykorzystującymi komputery kwantowe
  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu

IBM i CrossAccess współpracowały już na zasadach partnerstwa, a technologia eXadas CrossAccess była certyfikowana z DB2 Information Integrator. EXadas pozwala na łączenie baz danych rezydujących na mainframe z nowymi aplikacjami, umożliwiając w ten sposób dostęp do informacji dziedziczonych, rezydujących w starszych systemach.

IBM będzie nadal sprzedawać i serwisować eXadas, kiedy tylko zdecyduje o najlepszym sposobie połączenia tej technologii z własnym oprogramowaniem integracji danych. Oprogramowanie i pracownicy CrossAccess wejdą w skład grupy Data Management Software.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200