IBM i Sun prezentują rozwiązania bezprzewodowe skierowane na rynek korporacyjny

W ciągu najbliższych trzech lat wartość tego rynku ma przekroczyć 50 mld USD. Analitycy twierdzą, że ma on szansę rozwijać się szybciej niż konsumencki rynek bezprzewodowy.

IBM i Sun Microsystems jednocześnie zaprezentowały nową ofertę produktów i usług bezprzewodowych skierowanych na rynek operatorów telekomunikacyjnych i dużych przedsiębiorstw.

Nowymi produktami w ofercie IBM są WebSphere Everyplace Suite Service Provider Edition oraz IBM @server p640. Pierwszy z nich to zestaw oprogramowania typu middleware, z funkcjami umożliwiającymi urządzeniom bezprzewodowym korzystanie z zasobów Internetu oraz handlu elektronicznego. Natomiast nowy serwer IBM p640, wykorzystujący system AIX i nowy procesor PowerPC Power3, ma wspomagać obsługę aplikacji bezprzewodowych. Łącznie oba produkty stanowią gotową bezprzewodową infrastrukturę dla przedsiębiorstw.

IBM zamierza wyposażyć w nową infrastrukturę 175 centrów danych oraz 15 e-Business Hosting Centers na całym świecie. Ponadto firma zamierza otworzyć kolejnych 68 placówek w Stanach Zjednoczonych i Europie. W tym celu IBM nawiązał już porozumienia z operatorami telekomunikacyjnymi, w tym m.in. z AT&T, KPN Qwest i Telecom Italia.

Przedstawiciele IBM-a szacują, że w ciągu najbliższych trzech lat wartość rynku korporacyjnego infrastruktury bezprzewodowej wyniesie 50 mld USD. Analitycy twierdzą, że ma on szansę rozwijać się szybciej niż konsumencki rynek bezprzewodowy.

Tymczasem Sun Microsystems zamierza rozwijać linię nowych serwerów przeznaczonych do zastosowania w szybkich sieciach, które będą w najbliższych latach budowane przez operatorów telekomunikacyjnych. Firma uruchomiła także specjalny dział poświęcony bezprzewodowym rozwiązaniom komunikacyjnym oraz przeznaczyła 100 mln USD na inwestycje w nowo powstające firmy z rynku bezprzewodowego. Firma nawiązała także współpracę z ok. 50 dostawcami usług bezprzewodowych.

Jednocześnie w ofercie Suna pojawiła się nowa wersja platformy komunikacyjnej iPlanet, opracowana pod kątem przedsiębiorstw chcących zastosować rozwiązania bezprzewodowe. Zawiera ona m.in. usługi przesyłania komunikatów, kalendarzowe i katalogowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200