IBM i Nokia nawiązują współpracę w zakresie usług bezprzewodowych

IBM i Nokia nawiązały współpracę, w ramach której opracują rozwiązania umożliwiające przedsiębiorstwom wykorzystywanie aplikacji związanych z biznesem elektronicznym w urządzeniach przenośnych.

BM i Nokia nawiązały współpracę, w ramach której opracują rozwiązania umożliwiające przedsiębiorstwom wykorzystywanie aplikacji związanych z biznesem elektronicznym w urządzeniach przenośnych.

IBM będzie dystrybuował oprogramowanie serwera WAP (Wireless Application Protocol) firmy Nokia wraz z wybranymi własnymi serwerami. Zamierza też licencjonować technologię WAP, którą planuje połączyć z wybranymi platformami programowymi.

Oprogramowanie Nokia WAP Server będzie wkrótce dostępne na serwerach z rodziny NetFinity pracujących pod kontrolą systemu Windows NT. Technologia WAP zostanie również połączona z oprogramowaniem middleware IBM-a. Będzie ona też wykorzystywana w nowych rozwiązaniach Big Blue, które firma przygotowuje dla aplikacji mogących pracować na bezprzewodowych urządzeniach przenośnych. Będą to m.in. usługi do przekonwertowywania dokumentów HTML na ich "odchudzoną" wersję, tak aby mogły być dostępne dla urządzeń naręcznych.


TOP 200