IBM i Fujitsu: współpraca na dużą skalę

Oba koncerny rozważają możliwość nawiązania szeroko zakrojonej współpracy w dziedzinie rozwiązań sprzętowych i tworzenia aplikacji.

Japoński koncern Fujitsu oraz IBM rozważają możliwość nawiązania szeroko zakrojonej współpracy, obejmującej rozwiązania sprzętowe i programowe dla klientów korporacyjnych. Przedstawiciele Fujitsu powiedzieli, że rozmowy z IBM są na razie we wstępnej fazie i obejmują współpracę poszczególnych działów koncernów, a nie fuzję obu podmiotów. "Nasza współpraca ma duże szanse na powodzenie. Fujitsu jest firmą oferującą nie pojedyncze produkty a gotowe rozwiązania. Żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie rozwijać i oferować wszystkich technologii samodzielnie" - wyjaśnia zarząd japońskiego koncernu. Sfinalizowanie porozumienia Fujitsu-IBM spodziewane jest do końca tego roku.

Alians obu koncernów wpłynąłby również na ograniczenie kosztów operacyjnych obu firm i poprawienie ich rentowności. Szczególnie liczy na to japoński producent, który poprzez nawiązanie współpracy z IBM chciałby utrzymać swoją czołową pozycję na rynku korporacyjnym, coraz bardziej zagrożoną ekspansją azjatyckich konkurentów.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Fujitsu ogłosił w sierpniu br. plan restrukturyzacyjny, który pochłonie łącznie prawie 2,5 mld USD i wiąże się z redukcją zatrudnienia w wysokości prawie 16,5 tys. osób. W ciągu dwóch najbliższych lat Fujitsu planuje obniżyć koszty stałe o 1,65 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200