IBM i Cisco ułatwiają zdalne nauczanie w Polsce

Obie firmy poinformowały o szerokim udostępnieniu narzędzia do pracy zespołowej online - Cisco Webex oraz usług zarządzania i wsparcia. Oznacza to, że szkoły podstawowe i średnie w Polsce będą mogły nadal prowadzić lekcje, korzystając z bezpłatnych narzędzi do zdalnego nauczania

We współpracy z polskimi organizacjami non-profit, dyrektorzy szkół i nauczyciele z całej Polski, wzięli pod koniec zeszłego tygodnia udział 20 w wirtualnej konferencji IBM, mającej na celu prezentację rozwiązania. Z platformy udostępnianej przez firmy IBM i Cisco będą mogły skorzystać instytucje edukacyjne we wszystkich województwach w Polsce.

Cisco Webex to kompletne rozwiązanie do współpracy. Oferuje nie tylko wideokonferencje, ale także możliwość udostępniania pulpitu i aplikacji, zasobów multimedialnych i ankiet. Wszystko w czasie rzeczywistym.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
  • Polskie firmy planują kontynuować ekspansję pomimo obaw o sytuację gospodarczą
  • Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery

Funkcjonalności rozwiązania pozwalają stworzyć wirtualną klasę, w której uczniowie po otrzymaniu zaproszenia, uczestniczą w zajęciach bez potrzeby posiadania konta użytkownika, a nauczyciel zarządza lekcją z osobistego wirtualnego pokoju. Może kontrolować dźwięk –zadawać pytania uczniom, moderować odpowiedzi, wyciszając mikrofon, kiedy tego potrzebuje, czy nagrać lekcję, aby ją odtworzyć lub udostępnić później.

IBM i Cisco oferują dodatkowo wsparcie dla pedagogów w zakresie użytkowania platformy, angażując swoich pracowników, którzy na co dzień korzystają z narzędzia Cisco Webex, aby rejestrowali się jako wolontariusze i udzielali instrukcji obsługi rozwiązania w czasie rzeczywistym. Do tej pory do udziału w programie zgłosiło się w sumie 500 wolontariuszy z obu firm.

Wolontariusze z IBM Polska i Cisco – którzy w czasie zagrożenia epidemiologicznego pracują z domów, w trybie telepracy będą mogli zapewnić nauczycielom szybkie wsparcie. Firma Cisco udostępnia także przewodniki korzystania z platformy.

„Udostępniając bezpłatnie technologię do pracy zespołowej oraz oferując zaangażowanie naszych pracowników, chcemy pomóc wszystkim w czerpaniu korzyści z narzędzi cyfrowych, szczególnie w czasie takich, jak obecnie, sytuacji krytycznych” - mówi Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco Polska.

„Naszym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych technologii i inicjowanie wolontariatu pracowniczego ukierunkowanego na rzecz budowania wspólnego dobra i wsparcia lokalnych społeczności” - mówi Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny Polska i Kraje Bałtyckie. „Szybki dostęp do lekcji w formie wirtualnej, ma na celu zminimalizowanie skutków wywołanych przez konieczność zawieszenia zajęć oraz przywrócenie, wsparcie i rozwój procesów zdalnego nauczania” – dodał.

Dyrektorzy szkół i nauczyciele zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się do programu poprzez ten link.

Źródło: IBM

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200