IBM: gra warta świeczki

Candle, amerykański producent oprogramowania do zarządzania aplikacjami i infrastrukturą IT zostanie przejęty przez IBM. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Według Forrester Research transkacja może opiewać na 350 mln USD. Przejęcie Candle wzmocni pozycję IBM na rynku rozwiązań dla platform mainframe.

Spółka Candle, powstała w 1976 r., jest dostawcą narzędzi dla wielu platform (DB2, Lotus, Tivoli, WebSphere) i systemów sprzętowych zSeries, Linux, Unix, Windows. Do tej pory Candle zyskała blisko 3 tys. klientów, przede wszystkim na swoje flagowe oprogramowanie Omegamon (monitorowanie i zapewnianie dostępności aplikacji na platformach mainframe) oraz pakietu PathWAI (narzędzia do monitorowania i optymalizacji WebSphere).

Dzięki IBM znacząco zwiększy się dotarcie produktów Candle na rynek. Analitycy wskazują natomiast na zasadniczy problem związany z transakcją. Produkty Candle w znacznej części pokrywają się z rozwiązaniami Tivoli Software, zakupionymi wcześniej przez IBM. Niemniej jednak, według opinii obserwatorów, zakup dokonany IBM to poważne wyzwanie dla konkurentów takich jak Computer Associates oraz BMC Software, którzy prawdopodobnie będą chcieli przeprowadzić akwizycję mniejszych graczy oferujących podobne rozwiązania.

Zobacz również:

  • Innowacyjny IT service desk
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200