IBM dla Shella

Firmy podpisały pięcioletni kontrakt wart 100 mln USD, na mocy którego IBM dostarczy sprzęt komputerowy i rozwiązania informatyczne grupie Shell.

IBM podpisał z Royal Dutch Shell Group pięcioletnią umowę na dostawę wyposażenia komputerowego i rozwiązań technologiczno-informatycznych dla koncernu petrochemicznego. Wartość kontraktu opiewa na ok. 100 mln USD. Shell dzięki tej umowie zamierza zrestrukturyzować swoją infrastrukturę informatyczną poprzez jej ujednolicenie i stworzenie trzech centrów danych. Zostaną one zbudowane w ciągu najbliższych 18 miesięcy w Kuala Lumpur w Malezji, w Hadze w Holandii oraz w Houston w Stanach Zjednoczonych.

W ramach umowy IBM dostarczy Shellowi serwery (iSeries i pSeries), macierze dyskowe (Shark) wraz z oprogramowaniem zarządzającym, usługi serwisowe i finansowe oraz wsparcie techniczne. Pięcioletnie wdrożenia IBM mają na celu wspomożenie wewnętrznego systemu zarządzającego Shella, ułatwienie działalności online'owej koncernu oraz zoptymalizować system zarządzania dostawami i składowaniem produktów petrochemicznych.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Zmiany w strukturze informatycznej Shella pozwolą koncernowi zredukować koszty związane z systemami IT i zaoszczędzić w ten sposób minimum 30 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200