IBM Think Summit Warsaw – wielkie święto technologii

Fot: IBM

Sztuczna Inteligencja, edukacja, bezpieczeństwo, a wszystko to oparte o chmurę w nowej, hybrydowej odsłonie – takie tematy zdominowały tegoroczną konferencję IBM Think Summit Warsaw. Computerworld objął patronat nad tym największym w Polsce wydarzeniu organizowanym przez amerykańskiego giganta technologicznego.

W dobie gospodarki opartej o dane pojawiają się nowe czynniki decydujące o sukcesie rynkowym i uzyskaniu przewagi konkurencyjnej. Potrzeba umiejętnego, bezpiecznego przetwarzania, przesyłania i wywoływania właściwych danych – paliwa XXI wieku, wyznacza kierunki rozwoju narzędzi i usług oferowanych przez firmy technologiczne. IBM, jeden z liderów rynku technologicznego, w tym roku postanowił na nowo rozdać karty na rynku. Niedawna, największa w historii tej firmy, akwizycja, wprowadza amerykańskiego giganta w nową erę chmury obliczeniowej. Przejęcie Red Hata umożliwi IBM stworzenie wzorcowej usługi chmurowej, opartej na 5 ważnych filarach – hybrydowości, wielochmurowości, bezpieczeństwie, łatwemu zarządzaniu i otwartości. Ale na tym rok 2019 się nie kończy. O innych, przełomowych technologiach i ich zastosowaniu, świat IT mógł się dowiedzieć podczas IBM Think Summit Warsaw, który odbył się 17 września.

Wydarzenie rozpoczęło się od streamowanego do mediów społecznościowych porannego przeglądu prasy, prowadzonego przez redaktora Computerworld, którego w omawianiu najświeższych publikacji ze świata technologii wspierali dziennikarze z portalu HiCash oraz redakcji IT Reseller.

Porannymi gośćmi studia byli też zaproszeni przez organizatorów eksperci, którzy podczas konferencji prowadzili spotkania z uczestnikami wydarzenia.

Piotr Beńke, CTO IBM Polska opowiedział między innymi o nowym spojrzeniu na usługi chmurowe i o rozwoju tej technologii w najbliższej przyszłości. Peter Korsten, Global Leader Thought Leadership and Eminence, IBM GBS Strategy & Solutions podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat transformacji cyfrowej organizacji w erze kognitywnej oraz różnicach między digital tranformation a digital reinvention. Z kolei Anna Topol, CTO IBM Global Think Lab rozmawiała o przyszłości sztucznej inteligencji i nadziejach z nią związanych.

Równolegle do relacji ze studia prasowego rozpoczęła się sesja główna IBM Think Summit, którą otworzył Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie, wprowadzając uczestników w obszary technologiczne, którym firma nadała wyjątkowe znaczenie w swojej strategii.

Głównymi mówcami tej części wydarzenia byli między innymi wspomniani wcześniej goście studia prasowego - Peter Korsten i Anna Topol oraz Thomas F. Anglero – Dyrektor Innowacji IBM Norway, który w swojej prezentacji pokazał między innymi możliwości wykorzystania IBM Watsona do wspierania innowacji w organizacjach.

Sesja otwarcia była transmitowana na żywo przez redakcję Computerworld.

IBM Think Summit to nie tylko przemówienia przed blisko tysięczną publicznością (sesja główna), ale też okazja do zgłębiania istotnych dla danych organizacji tematów i szukania odpowiedzi na kluczowe pytania technologiczne. temu służyły cztery kampusy, poświęcone sztucznej inteligencji i danym, chmurze i infrastrukturze, bezpieczeństwu i ciągłości działania oraz innowacyjnym rozwiązaniom i pomysłom (smart ideas). Każdy z kampusów składał się z prezentacji eksperckich, wystąpień klientów i partnerów IBM oraz debat i dyskusji.

W tym roku w konferencji wzięło udział ponad 1000 uczestników. W przestrzeniach warszawskiego Centrum Praskiego Koneser goście wydarzenia mogli odwiedzić stoiska tematyczne IBM czy stoiska partnerów, porozmawiać z wystawcami, a także wziąć udział w warsztatach czy spróbować dopasować dane rozwiązanie chmurowe do swojego biznesu. W strefie Journey to Cloud na gości czekali doradcy, który doradzali, jaką chmurę wybrać i jak migrować tam swoje dane. Redakcja Computerworld również odwiedziła strefę Journey to Cloud, jak również stoiska partnerów IBM.