IBM Think Summit Warsaw 2020

IBM Think Summit to największa doroczna konferencja IBM, w czasie której prezentowane są najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. W 2020 r. we wrześniu odbędzie się kolejna edycja. Czego możemy się spodziewać?

Zaplanowane tematy przewodnie dotyczą przede wszystkim technologii cyfrowych. Eksperci z pewnością poruszą temat transformacji, szczególnie w zakresie chmury. Ze względu na niszczycielski wpływ COVID-19, wiele firm musiało znacznie przyspieszyć swoje pracy i zamiast w planowane 2 lata, większość działań transformacyjnych zrealizowało w 2 miesiące. Na IBM Think Summit poznamy szereg porad i najlepszych praktyk, dzięki którym przejście na chmurę będzie łatwiejsze.

Bardzo ciekawie zapowiada się m.in. panel Code cafe, gdzie wielu ekspertów ma zamiar dyskutować na takie zagadnienia jak reinforcement learning (komputery samodzielnie się uczą i rozwiązują problemy) czy IBM Q (komputery kwantowe). Jak pisze się kod kwantowy? I co trzeba zrobić, aby wdrożyć uczenie przez wzmacnianie, czyli jedną z dziedzin uczenia maszynowego? Jeśli chcemy być na bieżąco z najnowszymi technologiami, obecność na Think Summit 2020 jest wręcz obowiązkowa!

Konferencja odbędzie się 16 września 2020 w Warszawie (sprawdź relację z poprzedniej edycji: https://www.computerworld.pl/news/IBM-Think-Summit-Warsaw-wielkie-swieto-technologii,415429.html), a poruszane zagadnienia są niezbędne dla firm cyfrowych i tych, które przechodzą cyfrową transformację lub właśnie się do niej przygotowują. Zaprezentowane rozwiązania z pewnością udowodnią, że technologie przynoszą szereg optymalizacji zarówno w procesach biznesowych, jak i kosztach operacyjnych, prowadząc do zwiększonej produktywności i lepszego działania biznesu. Nie zabraknie też case studies oraz wielu ciekawych dyskusji. Zapraszamy!

IBM Think Summit 2020 w Warszawie

Na konferencji IBM Think Summit 2020 znajdziemy kampusy składające się z prezentacji eksperckich, jak i wystąpień klientów i partnerów IBM. Będą też debaty i dyskusje. Planowane zagadnienia to:

1. Journey to Cloud

Niezależnie od tego, na jaką chmurę się zdecydujemy (publiczna, prywatna czy hybrydowa), przed wdrożeniem z pewnością napotkamy na kilka wyzwań. Specjaliści IBM doradzą, jak się z nimi uporać, a także podpowiedzą jakie rozwiązania technologiczne sprawdzają się najlepiej – i kiedy. Ponadto poznamy innowacyjne rozwiązania AI, które działają w chmurze i mogą zapewniać przewagę konkurencyjną w zasadzie każdej organizacji.

Eksperci poświęcą też sporo uwagi nie tylko technologiom, ale również strategii. Będzie można zobaczyć jak różne firmy wdrożyły chmurę – i z jakim skutkiem. Dzięki temu, że zaprezentowanych zostanie wiele przykładów, uczestnicy zyskają szeroki wgląd w rynek, co pozwoli później podjąć lepszą decyzję w zakresie wyboru odpowiedniego rozwiązania dla siebie. Open source? Zarządzanie wieloma środowiskami chmurowymi? Prywatna czy hybrydowa? Te i inne zagadnienia z pewnością zostaną poruszone na kampusie „podróż do chmury”.

2. Building Smarter Business

Jeśli firma działa dziś mądrze, to jak konkretnie? W obecnych czasach taka organizacja powinna przede wszystkim polegać na technologiach cyfrowych. Na IBM Think Summit 2020 nie zabranie kampusu poświęconego mądrzejszej pracy, na którym poruszone zostaną takie zagadnienia jak czwarta rewolucja przemysłowa, 5G, automatyzacja, czy też blockchain. Innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku są w stanie znacznie usprawnić każdą organizację, jeśli tylko będą wdrożone w odpowiedni sposób.

Klienci IBM podzielą się doświadczeniem, by uczestnicy mogli skorzystać z wielu oryginalnych przykładów i następnie wdrożyć konkretne innowacje w swoich firmach. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak można wykonywać codzienne zadania w lepszy sposób, kampus poświęcony tworzeniu mądrzejszych biznesów jest zdecydowanie wart odwiedzenia!

3. GoodTech

Przez hasło „GoodTech” IBM rozumie te rozwiązania technologiczne, które pozwalają firmom zachować odpowiedzialność społeczną. To technologie wolne od uprzedzeń i oparte na zrównoważonych praktykach, które przy tym pozytywnie wpływają na poszczególne osoby, społeczności i świat. Dla przykładu, sztuczna inteligencja może zostać dziś wykorzystana do zwalczania handlu ludźmi. Właśnie takie i inne zastosowania są możliwe, jeśli zaczniemy korzystać z technologii po to, aby poprawiać świat na lepszy.

IBM od lat stawia GoodTech w centrum swoich wartości. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy wykorzystywać dostępne technologie do czynienia dobra i przy zachowaniu odpowiedzialności społecznej. Szukasz inspiracji? To właśnie tutaj zaprezentowane zostaną świetne pomysły i przykłady.

4. Code cafe

Gratka dla miłośników technologii i programowania. Code cafe to panel, w którym udział wezmą zarówno inżynierowie IBM, jak i społeczność programistów i naukowców. Tematyka obejmie machine learning (uczenie maszynowe), blockchain, jak również komputery kwantowe. IBM planuje wyjaśnić na czym polega reinforcement learning z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – to bardzo obiecujące zagadnienie, które już teraz zmienia świat!

Jednocześnie dowiemy się, co nowego w komputerach kwantowych – na tym polu IBM poczynił duże postępy i już teraz można korzystać z „kwantów”, jeśli tylko zdecydujemy się dołączyć do sieci IBM Q Network. Plus: nie zabraknie oryginalnych zastosowań technologii blockchain w biznesie.

Jak się zarejestrować?

Osoby zainteresowane udziałem w IBM Think Summit znajdą dodatkowe informacje na stronie IBM: https://www.ibm.com/pl-pl/events/think-summit/

Dodatkowo zachęcamy do dopisania IBM Think Summit do swoich kalendarzy:

Kalendarz Google

Kalendarz Yahoo

Kalendarz iCal

Kalendarz Outlook