IBM Polska tworzy centrum outsourcingowe

IBM Polska tworzy centrum outsourcingowe na potrzeby pierwszych kilku klientów, którzy zdecydowali się przenieść swoje ośrodki obliczeniowe do siedziby IBM. Przedstawiciele firmy na razie nie chcieli ...

IBM Polska tworzy centrum outsourcingowe na potrzeby pierwszych kilku klientów, którzy zdecydowali się przenieść swoje ośrodki obliczeniowe do siedziby IBM. Przedstawiciele firmy na razie nie chcieli ujawnić nazw klientów. Centrum zostanie uruchomione pod koniec marca br.

"Jest to jedno z kilku podobnych centrów IBM na świecie. My oferujemy dostosowaną do potrzeb klienta platformę sprzętową i obsługę związaną np. z archiwizowaniem danych. Klient dostarcza aplikacje pracujące na naszych serwerach" - mówi Anna Sieńko z IBM Polska. "Zapewniamy także odpowiedni poziom zabezpieczeń m.in. przed włamaniami. Dublujemy również każdy z elementów systemu na wypadek awarii" - dodaje.

W centrum outsourcingowym IBM mają stać głównie duże serwery S/390 i AS/400, na których będą działać aplikacje klientów. Nie oznacza to, że system każdego klienta będzie funkcjonował na niezależnym serwerze. IBM zamierza zastosować technologię ELPAR, umożliwiającą wydzielenie na jednej maszynie niezależnego środowiska, dzięki temu zachowując poufność danych każdego z klientów. "W przyszłości być może będziemy także oferować usługi tzw. hot backup. Klient będzie mógł - w razie awarii - przenieść w ciągu kilku minut pracę swoich systemów informatycznych do nas" - mówią przedstawiciele IBM.

Cena usług centrum outsourcingowego IBM ma być uzależniona od wymaganej przez klienta wydajności serwera, jak również stopnia zapewnienia ciągłości pracy systemu. "Wyliczamy konieczne zasoby potrzebne dzisiaj i w przyszłości, biorąc pod uwagę liczbę przeprowadzanych transakcji" - mówi Anna Sieńko.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200