IBM Polska sprzedaje najwięcej oprogramowania

Polski oddział koncernu IBM został wyróżniony za największy wzrost sprzedaży aplikacji w 2001 roku w regionie Europy Środkowej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Polski oddział koncernu IBM zanotował w 2001 roku największą w regionie CEMA (Europa Centralna, Bliski Wschód i Afryka) sprzedaż oprogramowania. Na corocznym spotkaniu przedstawicieli działów oprogramowania koncernu, IBM Polska został wyróżniony za największy wzrost sprzedaży aplikacji.

W ubiegłym roku IBM odnotował w Polsce 34-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania w stosunku do roku 2000. Najwyższy, bo ponad 150-procentowy wzrost, osiągnęła grupa produktów do zarządzania środowiskiem informatycznym w przedsiębiorstwie (Tivoli). IBM odnotował również bardzo dobre wyniki w sprzedaży oprogramowania do zarządzania danymi (DB2, Informix, systemy Content Management i Business Intelligence) – wzrost o 108 procent.

Zobacz również:

Paweł Panecki, dyrektor działu oprogramowania w IBM Polska powiedział: "Wyróżnienie nas jako najlepszego zespołu oprogramowania IBM w regionie jest bardzo ważne, bo uświadamia jak ważnym rynkiem jest Polska i jak duży ma potencjał".


TOP 200