IBM Polska i Kraje Bałtyckie mają nowego Dyrektora Generalnego

Firma IBM poinformowała o wyborze Jarosława Szymczuka na Dyrektora Generalnego IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Jarosław Szymczuk przejmuje kierownictwo po Alešu Bartůnku, który po ponad 4 latach na tym stanowisku będzie kontynuować swoją karierę jako Vice President, Solutions and Industry Solutions Business Development w strukturach regionalnych firmy IBM w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarosław Szymczuk posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie na rynku IT, pracując w tym czasie oraz regionach CEE i MEA. Swoją karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Podczas swojej pracy, odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA.

Zobacz również:

Ostatnio, od 2014 roku sprawował funkcję Dyrektora Global Technology Services, gdzie odpowiadał za rozwój i realizacje projektów IT w przedsiębiorstwach Polski i Krajów Bałtyckich. Równocześnie od stycznia 2017 roku pełnił funkcję członka zarządu IBM Polska.

Jarosław Szymczuk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada również dyplom MBA The Open University w Milton Kaynes w Wielkiej Brytanii.


TOP 200