IBM: NetVista w outsourcingu

Big Blue, kierując się względami finansowymi, zdecydował się przekazać część fabryk wytwarzających komputery z serii NetVista amerykańskiemu producentowi kontraktowemu Sanmina-SCI. Wartość 3-letniego kontraktu wynosi 5 mld USD.

Koncern IBM przekazał produkcję komputerów klasy PC - NetVista kalifornijskiej spółce Sanmina-SCI. Amerykański koncern sprzeda Sanmina-SCI swoje fabryki w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz zakłady produkcyjne usytuowane w Research Triangle Park w Północnej Karolinie oraz Greenock w Szkocji. Fabryki produkujące NetVista w Meksyku i krajach Ameryki Łacińskiej nadal będą prowadzone przez IBM. Wartość 3-letniego kontraktu szacowana jest na sumę 5 mld USD.

Umowa z Sanmina-SCI pozwoli Big Blue obniżyć koszty produkcyjne komputerów powstających od marca 2000 r. Oddanie produkcji w outsourcing nie wpłynie na ceny komputerów dla końcowych odbiorców. IBM nadal będzie zajmować się promowaniem marki NetVista i projektowaniem kolejnych urządzeń z tej linii.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

IBM odda pod opiekę Sanmina-SCI łącznie prawie 1 tys. pracowników. Przejęcie produkcji serii komputerów NetVista planowane jest na luty br. Szczegóły dotyczące sprzedaży fabryk IBM nie zostały ujawnione.

***

IBM zaprezentował nową rodzinę produktów NetVista

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200