IBM, Microsoft i Ariba opracowują standard wspomagający firmy w przeprowadzaniu transakcji typu business-to-business

IBM, Microsoft i Ariba zamierzają zaproponować w tym tygodniu standard wykorzystujący technologię XML, dzięki któremu przedsiębiorstwa będą mogły rejestrować swoją działalność w internetowych bazach d...

IBM, Microsoft i Ariba zamierzają zaproponować w tym tygodniu standard wykorzystujący technologię XML, dzięki któremu przedsiębiorstwa będą mogły rejestrować swoją działalność w internetowych bazach danych, co ma umożliwić im wybór partnerów, z którymi będą przeprowadzać transakcje elektroniczne.

Propozycja standardu nazywa się Universal Description Discovery and Integration (UDDI). Twórcy zamierzają zwrócić się o pomoc do głównych firm z branży, z którymi wspólnie prowadziliby prace rozwojowe nad specyfikacją standardu. Zdaniem ich przedstawicieli, propozycja może być przedłożona do rejestracji jako otwarty standard nie wcześniej niż za 12-18 miesięcy.

Proponowana internetowa baza danych pozwoli na rejestrację podstawowych informacji o firmie, takich jakie można znaleźć w broszurach reklamowych czy na korporacyjnych stronach WWW. Ponadto znajdą się w niej również informacje techniczne i specyfikacje dotyczące działalności elektronicznej.

Zdaniem obserwatorów zbliżonych do źródeł, propozycja ta może zautomatyzować integrację transakcji typu business-to-business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200