I-O Data: nowa nagrywarka DVD SATA

Firma I-O Data zaprezentowała nową nagrywarkę DVD - model DVR-ST18. Urządzenie, które przeznaczone jest do montażu w komputerze, potrafi zapisywać płyty DVD z prędkością 18x, zaś płyty DVD-RAM - z prędkością 12x.

Nowość to urządzenia multiformatowe, bez problemu radzące sobie z zapisem płyt we wszystkich najpopularniejszych formatach (w tym również nośników dwuwarstwowych). Nagrywarka do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs Serial ATA i oferuje dwa kolory przedniego panelu - biały (DVR-ST18G) i czarny (DVR-ST18GB). Ponadto użytkownik będzie mógł skorzystać z pakietu dołączonego oprogramowania w skład którego wchodzą: DVD MovieWriter 5 SE, WinDVD 5 OEM, B's Recorder GOLD9 BASIC i B's CLiP7. Warto też wspomnieć, że sprzęt dołączył do szerokiego grona urządzeń szczycących się coraz bardziej popularnym logo "Works with Windows Vista".

I-O Data: nowa nagrywarka DVD SATA

I-O Data DVR-ST18G

Ogólna specyfikacja nowości przedstawia się następująco:

Zapis:

DVD+R - maksymalnie 18x

DVD+R DL - maksymalnie 8x

DVD-R - maksymalnie 18x

DVD-R DL - maksymalnie 8x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 12x

CD-R - maksymalnie 48x

CD-RW - maksymalnie 32x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 16x

CD-ROM - maksymalnie 48x

Nowa nagrywarka została wyceniona na 80 USD. Niestety, nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200