Hybrydowy telefon Sony Ericsson

Sony zaprezentowało telefon W600a wyposażony między innymi w odtwarzacz plików audio - o czym zresztą informuje olbrzymi napis "Walkman" znajdujący się tuż pod ekranem. Pierwsze reakcje recenzentów są jednak mieszane, pod względem funkcjonalności urządzenie wydaje się odbiegać od produktów konkurencji.

Hybrydowy telefon Sony Ericsson

Sony Ericsson W600a z akcesoriami (źródło: Sony Ericsson)

Sony Ericsson W600a to telefon z wbudowanym aparatem cyfrowym i odtwarzaczem plików audio obsługującym m.in. format MP3 oraz AAC. Zgodnie z deklaracjami producenta, bateria powinna wystarczyć na ok. 15 godzin odtwarzania muzyki (jeśli telefon będzie włączony). Wbudowane 256 MB pamięci pozwala przechować do dziesięciu płyt CD.

Niestety, producent nie przewidział możliwości skorzystania z dodatkowych kart rozszerzających pojemność zainstalowanej w urządzeniu pamięci. Telefon nie obsługuje także popularnego w sklepach internetowych formatu WMA.

Nie zachwyca również wbudowany w W600a aparat: wyposażono go w matrycę 1,3 megapiksela, cyfrowy zoom x4 oraz wyświetlacz TFT o przekątnej 1,8 cala pracujący z rozdzielczością 176x220 i głębią 262 tysięcy kolorów.

Wygląda na to, że stawianie na ilość stało się podstawowym trendem wśród producentów elektroniki użytkowej. Nie jest to bowiem jedyne telefonopodobne urządzenie, w którym zabrakło tylko wioseł i ubijaczki do piany - o podobnym gadżecie pisaliśmy w artykule pt. "Samsung SPH-V7800 - aparatotelefon czy telefonoaparat?"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200