Hurtownia z inteligencją

HP oferuje platformę hurtowni danych nowej generacji NeoView połączoną w jeden pakiet z oprogramowaniem do zarządzania oraz usługami inteligentnej analizy danych.

HP oferuje platformę hurtowni danych nowej generacji NeoView połączoną w jeden pakiet z oprogramowaniem do zarządzania oraz usługami inteligentnej analizy danych.

Rozwiązanie NeoView to zestaw sprzętu, oprogramowania do zarządzania i usług, które w sumie mają umożliwić względnie łatwą konsolidację danych oraz szybki i niezawodny dostęp do informacji biznesowych. Oferta ta jest adresowana do organizacji z różnych branż i sektorów, takich jak: handel detaliczny, bankowość, ubezpieczenia, ochrona zdrowia i nauki przyrodnicze, komunikacja oraz energetyka.

Jak podkreślają przedstawiciele HP, w odróżnieniu od starszych, popularnych na rynku rozwiązań platforma NeoView została zaprojektowana tak, aby zapewnić stałą dostępność środowiska informatycznego - dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W praktyce nie wymaga ona żadnych przerw w pracy i pozwala na dostęp do bardzo dużego wolumenu informacji biznesowych w czasie rzeczywistym.

Konsolidacja i standardy

Centralnymi elementami sprzętowymi NeoView są serwery HP Integrity i HP ProLiant oraz systemy pamięci masowej HP StorageWorks. Dzięki możliwości rozbudowy do kilkuset TB, HP Neoview może być wykorzystana jako platforma do konsolidacji kilku magazynów danych funkcjonujących w odizolowanych systemach, obsługujących różne działy przedsiębiorstwa. W połączeniu z oprogramowaniem do zarządzania systemami IT daje to możliwość ujednolicenia informacji biznesowych w całej firmie, a dostępne funkcje zdalnego zarządzania i monitorowania ułatwiają i przyspieszają procesy związane z administracją i utrzymaniem systemu.

Według HP, wszystkie komponenty platformy NeoView są zgodne ze standardami branżowymi, co zmniejsza koszty jej wdrażania w środowiskach informatycznych przedsiębiorstw. Oprócz tego - przed zainstalowaniem u klienta - platforma NeoView jest konfigurowana i testowana, co ułatwia jej integrację z dotychczasowymi środowiskami i umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności systemu.

Od planowania do integracji

Uzupełnieniem dla HP NeoView jest oferta usług HP Bu-siness Intelligence Service. Są one świadczone przez specjalistów z HP, którzy dysponują wiedzą w zakresie rozwiązań do zarządzania ryzykiem, zgodnością z przepisami, wydajnością systemów IT oraz wdrażania funkcji inteligentnej analizy danych. Usługi obejmują następujące rozwiązania: Strategy & Planning - pomaga firmom i szefom działów IT w tworzeniu wizji i głównych planów działania na każdym poziomie systemów inteligentnej analizy danych; Information Quality - znajduje przyczyny problemów dotyczących jakości informacji, analizuje zależności między złożonymi systemami zarządzania danymi; Information Integration - umożliwia łączenie danych z różnych źródeł; Information Delivery - ułatwia podejmowanie decyzji dzięki zapewnieniu użytkownikom dostępu do wszystkich potrzebnych danych


TOP 200