Hulu: bezpłatny serwis Video On Demand

W środę (12 marca) mają zakończyć się testy, konkurencyjnego wobec YouTube, serwisu Hulu. Już niedługo w serwisie tym będzie można za darmo obejrzeć m.in. popularne seriale: The Simpsons, Prison Break oraz ponad 100 filmów pełnometrażowych.

Hulu to projekt realizowany przez NBC Universal i koncern News Corp. W serwisie Hulu mają zostać udostępnione m.in. programy grupy Time Warner, Lions Gate Entertainment oraz kanały sportowe. Na mocy specjalnych umów podpisanych przez właścicieli serwisu liczba udostępnianych filmów i seriali ma być stale poszerzana. Według zapowiedzi do serwisu będzie można również wgrywać własne filmiki - podobnie jak w przypadku YouTube.

Wersja beta serwisu została uruchomiona w październiku zeszłego roku. Mogli z niej korzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Operator serwisu zapewnia jednak, że Hulu będzie dostępny dla wszystkich internautów.

Zobacz również:

  • Google walczy z phishingiem

Serwis dostępny jest pod adresem www.hulu.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200