Huawei pracuje nad usługą mającą stawić czoła Google Maps

Okazuje się, że Huawei rozwija intensywnie nie tylko własny mobilny system operacyjny, ale pracuje również nad usługą, która rzuci wyzwanie firmie Google i stworzonej przez nią aplikacji Google Maps.

Wiadomość taką podał niedawno chiński serwis China Daily, który zazwyczaj jest bardzo dobrze poinformowany. Twierdzi on, że prace nad taką aplikacją są bardzo zaawansowane i Huawei zamierza w pierwszej fazie udostępnić ją deweloperom wykorzystującym w swojej pracy mapy, a dopiero w dalszej perspektywie zwykłym użytkownikom internetu.

Dlatego pierwszy pakiet deweloperski tego typu zawierać będzie szereg narzędzi pozwalając tworzyć aplikacje wykorzystujące dane geograficzne oraz szczegółowe instrukcje objaśniające ich działanie. Nieoficjalnie wiadomo, że Huawei nadał usłudze mającej stawić czoła aplikacji Google Maps nazwę Map Kit.

Zobacz również:

Ma ona oferować narzędzia pozwalające np. tworzyć w czasie rzeczywistym raporty o ruchu drogowym jak również technologię AR (rozszerzona rzeczywistość), którą Google wprowadził do swojej usługi Google Maps zaledwie kilka miesięcy temu.

Według China Daily firma Huawei ma przy opracowywaniu swojej wersji usługi Google Map współpracować ściśle z rosyjskim serwisem internetowym Yandex, który ma mu dostarczać większość danych geograficznych niezbędnych przy projektowaniu tego rodzaju aplikacji. Huawei pracuje obecnie intensywnie nad zintegrowaniem ich z własną platformą.

W opinii analityków wiele obecnie zależy od tego, jak rozwiną się dalej kontakty między firmami Huawei i Google. Jeśli będą one ze sobą toczyć dalej wojnę (co ma oczywiście ścisły związek z faktem, że administracja amerykańska nałożyła na Huawei sankcje gospodarcze oskarżając ją o działanie niezgodne z prawem, a nawet o szpiegowanie), Huawei może się zdecydować na wprowadzenie do swoje oferty tej usługi już w najbliższych miesiącach.


TOP 200