Huawei pod ścianą

Analitycy nie mają wątpliwości - firma Huawei powinna po umieszczeniu jej przez administrację amerykańską na tzw. „czarnej liście” (wymieniającej przedsiębiorstwa, których działalność zagraża bezpieczeństwu USA) liczyć się z poważnymi stratami finansowymi.

Potwierdził to w tym tygodniu jej CEO (Ren Zhengfe) mówiąc, że jeśli czarny scenariusz sprawdzi się, to sprzedaż jej smartfonów poza Chinami może spaść w najbliższym czasie nawet o 40%.

Sprawa jest na tyle poważna, że Huawei rozważa nawet możliwość opóźnienia europejskiej premiery jej najnowszego smartfona Honor 20, który miał pojawić się w sprzedaży na naszym kontynencie, w tym również w Polsce, pod koniec tego miesiąca. Jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Zobacz również:

Firma informowała niedawno, że w zeszłym roku wyprodukowała ponad 206 mln smartfonów. Analitycy uważają, że w przypadku nasilenia się wojny handlowej między USA i Chinami oraz kontynuowania przez Trumpa twardego kursu wobec chińskich firm, Huawei może być zmuszone do znacznego ograniczenia w przyszłym roku produkcji smartfonów do poziomu 150 mln sztuk.


TOP 200