Huawei i TP udostępnią studentom sieć LTE do testów

Firmy udostępnią studentom Politechniki Warszawskiej swoją sieć w celach badawczo-rozwojowych. Studenci będą mogli pracować nad kreowaniem nowych usług telekomunikacyjnych w oparciu o technologię LTE. Podpisane porozumienie opiera się na modelu open innovation, dzięki któremu dostęp do wiedzy firm badawczych udostępniany jest innym podmiotom, w szczególności uczelniom wyższym.

Huawei i Telekomunikacja Polska wyposażą Laboratorium Technik Mobilnych Brama na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW w nowoczesny sprzęt działający w oparciu o technologię Long Term Evolution. Rozwiązania te dedykowane będą do testowania usług telekomunikacyjnych zaimplementowanych w technologiach mobilnych 2G/3G. "Aby wspierać młodych naukowców i zapewnić im grunt do tworzenia własnych, innowacyjnych projektów, uniwersytety techniczne muszą udostępniać swoim studentom najwyższej jakości nowoczesny sprzęt. Zależy nam, by najlepsza uczelnia techniczna w Polsce posiadała najnowocześniejsze rozwiązania technologicznie obecne na rynku, dlatego z przyjemnością bierzemy udział w modernizacji laboratorium Brama o rozwiązania LTE" - mówi Phillip Gan, Dyrektor Generalny Huawei Polska.

Urządzenia Huawei posłużą do badania i testowania możliwości rozwiązań LTE, a także mają stanowić bazę do własnych projektów studentów Politechniki Warszawskiej. Podpisane porozumienie opiera się na modelu open innovation, dzięki któremu dostęp do wiedzy firm badawczych udostępniany jest innym podmiotom, w szczególności uczelniom wyższym. Ma to na celu zarówno wykorzystanie dodatkowych możliwości rozwoju i udoskonalania technologii przez jednostki badawcze niezależne od firmy, jak i stymulowanie rozwoju ich innowacyjności. "Współpraca pomiędzy Huawei, TP i Politechniką Warszawską w modelu open innovation, to szansa na rozwój nie tylko dla firm partnerskich, ale przede wszystkim dla studentów. Z tego typu współpracy na całym świecie zawsze wynika wiele ciekawych projektów" - dodaje Philip Gan.

Zobacz również:

  • Przenośny modem 5G - czy warto już się nim zainteresować?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200