Huawei i Commvault oferują backup danych w chmurze

Firmy wprowadziły na rynek wspólne rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych danych w chmurze.

Usługa nosi nazwę Hybrid Cloud Backup Solution i pozwala firmom tworzyć na bazie chmury publicznej Huawei kopie zapasowe danych przechowywanych w prywatnych centrach przetwarzania danych. Rozwiązanie jest przygotowane do działania w chmurze Open Telekom, utworzonej wspólnie przez Huawei i Deutsche Telekom.

Hybrid Cloud Backup Solution umożliwia zdalne przeprowadzanie procedury Disaster Recovery i zapewnia bezpieczeństwo dzięki szyfrowanej transmisji i statycznemu szyfrowaniu danych.

Zobacz również:

  • Silniejsza cyberprzestrzeń RP
  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń
  • Commvault Connections on the Road – wyzwania w świecie danych

Odnosząc się do wspólnej oferty, Meng Guangbin (prezes ds. produktów pamięci masowej w firmie Huawei) powiedział: „Na początku 2012 roku Huawei i Commvault nawiązały partnerską współpracę, aby wspólnie tworzyć innowacje technologiczne w zakresie ochrony danych.

I dodał: "Aby umożliwić swobodny i bezpieczny przepływ danych między chmurą prywatną i publiczną oraz dostosowanie zakresu usług do bieżących potrzeb rozwijających się przedsiębiorstw, rozszerzyliśmy funkcje tworzenia kopii zapasowych na chmury hybrydowe. Teraz nasze rozwiązanie może być używane w chmurze Open Telekom”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200