Huawei dołącza do Samsunga – pokazuje również swój pierwszy składany smartfon

Firma Huawei pokazała wczoraj swój pierwszy składany smartfon. Urządzenie nosi nazwę Mate X i data jego prezentacji nie jest chyba przypadkowa. Chodzi o to, że zaledwie kilka dni wcześniej podobny smartfon zaprezentował Samsung. Składany smartfon tej firmy – o którym pisaliśmy obszernie w zeszłym tygodniu – nosi nazwę Galaxy Fold.

Zarówno Galaxy Fold jak i Mate X mają podobną konstrukcję. W postaci złożonej funkcjonują jak smartfon, a po rozłożeniu użytkownik ma przed sobą tablet. Jednak smartfon Mate X jest dużo droższy, bo trzeba za niego zapłacić aż 2300 euro (cenę smartfona Galaxy Fold ustalono na 2000 euro).

Należy zwrócić uwagę na fakt, że wyświetlacze urządzenia Mate X są większe od wyświetlaczy instalowanych w Galaxy Fold. I tak elastyczny wyświetlacz OLED smartfona Mate X ma przed rozłożeniem wielkość 6,6 cala (chodzi oczywiście o przekątną), a po rozłożeniu 8 cali. W przypadku smartfona Galaxy Fold parametry te wynoszą odpowiednio 4,6 cala i 7,3 cala.

Zobacz również:

I jeszcze jedna ważna cecha smartfona Mate X. Po złożeniu użytkownik nie widzi przerwy między wyświetlaczami (w smartfonie Galaxy Fold jest ona znacząca), ponieważ Huawei zastosował w smartfonie specjalne zawiasy, które idealnie składają ze sobą oba wyświetlacze. Dlatego Mate X jest dużo cieńszy od Galaxy Fold.

W wyświetlaczu smartfona Mate X nie znajdziemy otworu czy szczeliny na kamery, ponieważ są one instalowane w obudowie urządzenia. Huawei zapowiada, że Mate X trafi do sklepów w połowie tego roku.


TOP 200