Huawei Polska ma nowego CEO

Stanowisko CEO (Dyrektor Zarządzający) polskiego oddziału Huawei objął Jackie Zhang, zastępując na nim po ponad trzech latach Tonny’ego Bao, który objął funkcję dyrektora obszaru Carrier Business Group w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.

Huawei

W opublikowanym z tej okazji komunikacie czytamy, że Jackie Zhang ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej i z Huawei jest związany od ukończenia studiów na Uniwersytecie Finansów i Ekonomii w Anhui (Chiny). W swojej karierze koncentrował się na rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych i relacjach z kluczowymi klientami.

W latach 2014-2017 Jackie Zhang był zastępcą dyrektora generalnego Huawei Vietnam. Od 2018 roku pełnił funkcje zarządcze w krajach europejskich, w tym w Polsce, gdzie wcześniej kierował pionem Carrier Network Business Group. Ostatnio sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Huawei w Austrii.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Twitter będzie miał nowego CEO
  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń

Komentując nominację Jackie Zhang powiedział, „Cieszę się, że wróciłem do Polski, gdzie rozwiązania Huawei są chętnie wybierane przez lokalnych operatorów, klientów korporacyjnych i konsumentów. W Warszawie mieści się nasze polskie biuro, ale także regionalna centrala Huawei, nadzorująca działania firmy w 28 krajach. Jesteśmy tu obecni od ponad 17 lat i koncentrujemy się nie tylko na rozwoju biznesu, ale także na pomaganiu lokalnym społecznościom, przeciwdziałaniu różnego rodzaju wykluczeniom, wspieraniu polskiej nauki i edukacji oraz ochronie środowiska naturalnego poprzez liczne inicjatywy z obszaru odpowiedzialności społecznej. Zrobiliśmy dla Polski bardzo wiele i będziemy kontynuować nasze zaangażowanie, jako kluczowy gracz na polskim rynku telekomunikacyjnym”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200