Hotel aplikacji

Do końca roku Gravity SA wprowadzi usługi ASP. Na razie klienci mogą korzystać z serwerów w centrum outsourcingowym.

Do końca roku Gravity SA wprowadzi usługi ASP. Na razie klienci mogą korzystać z serwerów w centrum outsourcingowym.

Powstało w Polsce kolejne centrum out- sourcingowe. Stworzyła go - założona przez Hector SA - firma Gravity. Początkowo oferta Gravity ograniczy się do udostępniania firmom zewnętrznym powierzchni użytkowej w centrum outsourcingowym. W przyszłości klienci będą mogli przenosić aplikacje na działające w nim serwery.Do końca 2000 r. firma zamierza wprowadzić usługi ASP. W tym modelu będą udostępniane systemy klasy MRP II/ERP. Wiadomo że wśród nich znajdzie się SAP R/3. W ciągu 2,5 roku inwestycje Gravity w budowę centrum wyniosą ok. 30 mln USD. Część funduszy wniesie fundusz venture capital, z którym negocjowana jest umowa. Przedstawiciele firmy jednak nie chcieli ujawnić jego nazwy. Firma planuje również wejście na giełdę.

Usługi hotelowe

Gravity ma przede wszystkim spełniać rolę centrum danych. "Nie będziemy samodzielnie wdrażać udostępnianych klientom aplikacji - pozostawimy to wyspecjalizowanym firmom. Nasza rola będzie polegać na administrowaniu systemami - zapewnieniu ciągłości ich pracy, dostępu do nich i utrzymaniu przepustowości łączy" - mówi Emil Konarzewski, prezes Gravity SA. W ramach podziału pracy wewnątrz Grupy Hector Gravity przejęła już systemy wspomagające pracę firmy Hector i jej centrum szkoleniowego. Prowadzone są rozmowy z pierwszymi klientami.

Strategicznym partnerem technologicznym Gravity SA jest IBM. Centrum danych zostało wyposażone w serwery AS/400 i S/390, które będą rozbudowywane w miarę przyrostu liczby klientów. Obecnie firma negocjuje z IBM drugi etap inwestycji, w ramach którego otrzyma sprzęt i projekt techniczny rozbudo- wy centrum. Ma ono zostać powiększo- ne o 600 m2 powierzchni pod serwery i ok. 1500 m2 - techniczno-biurowej.

Cena za metr

Gravity obecnie dysponuje powierzchnią ok. 150 m2 do wynajęcia. Siedziba ma kilka szerokopasmowych połączeń z Internetem - zarówno światłowodowych, jak i radiowych. Pomieszczenia są zabezpieczone fizycznie, a także wyposażone w systemy przeciwpożarowe i alarmowe. Zasilanie zapewniają urządzenia UPS, generator Diesla i przyłącza do dwóch oddzielnych sieci energetycznych o łącznej mocy 1 MW. Wynajęcie 1 m2 w centrum kosztuje ok. 250 USD miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200