Hosting po polsku

Od powstania pierwszej strony WWW minęło właśnie 20 lat. W tym czasie protokół http i strony webowe stały się najpopularniejszym sposobem wykorzystywania internetu. Niegdyś tworzone na serwerach uczelni i korporacji, obecnie są dostępne dzięki powszechności usług hostingowych dla praktycznie każdego użytkownika internetu. Oferta tych usług jest szeroka i dostosowana do każdego rodzaju przedsięwzięcia. Konkurencja firm zachodnich powoduje, że rodzimi operatorzy nie chcą pozostawać w tyle.

Oferta hostingu

Hosting po polsku
Podstawowa, najpopularniejsza forma usługi to hosting współdzielony. W ramach utrzymywanego serwera otrzymujemy platformę programową ze środowiskiem do hostingu WWW wraz z określoną przestrzenią dyskową i wskazaną liczbą baz danych do wykorzystania. Platforma hostingowa to z reguły dostosowana platforma LAMP (Linux+Apache+MySQL+PHP) lub Windows Server. Za oceanem działa także kilka firm oferujących hosting Mac OS. Niewątpliwą zaletą hostingu współdzielonego jest oczywiście niska cena - nawet ok. 10 zł za miesiąc za 10 GB powierzchni dyskowej. Za najlepsze krajowe hostingi ze 100 GB pojemnością zapłacimy 600-800 zł za rok. W pakiecie otrzymamy także nielimitowaną liczbę baz MySQL, serwer poczty. Ceny promocyjne są nawet 50% niższe.

Polecamy: Zanim kupisz serwer...

W segmencie hostingu współdzielonego generalnie najłatwiej o promocje. Operator 1&1 oferował na przykład konto na 2 lata za darmo. Obecna oferta, to jeden rok bez opłat, a kolejny od 10 do 70 zł za miesiąc (w zależności od pojemności). Przy 100 GB oferta jest zbliżona do oferty krajowych potentatów (Home.pl i NetArt). Dodatkowym bonusem jest bezpłatna domena .pl zawarta w pakiecie.

Polecamy: Top trendy IT 2012 według Gartnera

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200