Hosting po polsku

Współdzielony dla większości

Oferta hostingu współdzielonego jest wykorzystywana przez większość klientów. Prawda jest taka, że wydajniejszych rozwiązań poszukują głównie klienci z rozbudowanymi i często oglądanymi serwisami. Dla nich firmy hostingowe oferują usługi dodatkowe - w postaci dedykowanych aplikacji - np. sklep, program do fakturowania, kreator stron WWW, dziennik, galeria czy blog.

Polecamy: Joomla 1.7 - więcej niż CMS

Hosting po polsku

W przypadku home.pl z usługi sklepu internetowego, dostępnego w pakiecie ze sklepem i pocztą internetową, korzysta już 3000 firm. Usługi dodatkowe, oferowane bezpłatnie lub za drobną opłatą z hostingiem, pozwalają także na podniesienie sprzedaży firmie NetArt.

"Poszerzenie oferty o usługi dodatkowe było naturalnym krokiem, wynikającym z potrzeb klientów. Sama usługa hostingowa jest pewną platformą, podstawowym narzędziem, w ramach którego klienci prowadzą swoje aktywności - dostarczenie konkretnych usług w ramach tej platformy pozwala lepiej i w sposób zintegrowany wykorzystywać ją przez klientów" - twierdzi Krzysztof Jagliński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w NetArt. - "Chcemy umożliwiać realizowanie konkretnych potrzeb, a nie wyłącznie dostarczać rozwiązanie technologiczne".

Polecamy: VoIP - jak ominąć pułapki?

Hosting po polsku

Konfiguracja wirtualnej serwerowni w firmie OVH

Podobnego zdania jest Jan Zaborowski, kierownik produktu hosting, home.pl - "Przedsiębiorca dzisiaj nie ma czasu na szukanie rozwiązań i narzędzi w wielu miejscach. To, co chcemy dostarczać klientom, to święty spokój. Przedsiębiorca jest zmęczony bieganiem do "wielu okienek". Im więcej swojego środowiska pracy ma w jednym miejscu, tym chętniej i lojalniej korzysta z usługodawcy. Tak samo wygląda to na rynku usług hostingowych. Hosting dzisiaj nie może być jedynie "pudełkiem“ składającym się z gigabajtów dysku czy transferu i kilku czy kilkunastu baz SQL. Obecnie chodzi o to, aby dać klientowi funkcjonalne narzędzie, które jest gotowe do pracy po "rozpakowaniu“. Właśnie dlatego Apple cieszy się obecnie dużym powodzeniem - komputery Mac po wyjęciu z pudełka w zasadzie od razu nadają się do podstawowych zastosowań, a dodatkowe funkcjonalności są na wyciągnięcie ręki. Tak samo powinno być z hostingiem - autoinstalator , kreator WWW, platforma sklepowa i wiele innych dodatków stanowią o sile produktu. Użytkownik dzięki nim otrzymuje gotowe środowisko pracy, nawet jeszcze przed opłaceniem usługi w ramach okresu testowego".

Polecamy: Centrum danych i chmura w wersji open source


TOP 200