Holenderski holding FTS otwiera biuro w Polsce

FTS Maconomy Polska będzie oferować zintegrowany system informatyczny dla przedsiębiorstw o profilu usługowym.

Firma jest partnerem duńskiego producenta oprogramowania - Maconomy. FTS Maconomy Polska będzie oferować zintegrowany system informatyczny dla przedsiębiorstw o profilu usługowym. Z oprogramowania duńskiej firmy korzystają już dwa polskie oddziały agencji reklamowych: Saatchi & Saatchi i D'Arcy. Początkowo FTS Maconomy Polska zamierza skierować swoją ofertę przede wszystkim do agencji reklamowych, a także firm konsultingowych.

<B>Sobie i innym</B>

"Zdecydowaliśmy się wejść do Polski, ponieważ rynek usługowy jest już duży, a z pewnością będzie w najbliższych latach rósł jeszcze szybciej. Poza tym na polskim rynku nie było dotychczas oprogramowania dla tego typu klientów. Jest to jedna z nielicznych, nie zagospodarowanych nisz rynkowych" - mówi Piotr Olejarz, dyrektor ds. sprzedaży w FTS Maconomy Polska. W ocenie analityków, w 2002 r. w branży usługowej będzie pracowało na świecie 70% wszystkich osób czynnych zawodowo.

Oprogramowanie oferowane przez Maconomy pozwala na automatyzację procesów w przedsiębiorstwach usługowych, zarówno tych zachodzących wewnątrz nich, jak i między poszczególnymi oddziałami. "Tradycyjne oprogramowanie klasy MRP II/ERP nie spełnia wymogów stawianych przez tego typu firmy, ponieważ ich pracownicy nie mają określonego czasu ani miejsca wykonywania pracy" - wyjaśnia Piotr Olejarz.

System Maconomy obejmuje finanse i księgowość, handel oraz zarządzanie projektami. Dostępne są także narzędzia pozwalające na zarządzanie kontaktami z klientami (Customer Relationship Management). Architektura tego oprogramowania - C-ASP (Corporate Application Service Provider) - umożliwia firmom świadczenie usług podobnych do ASP, a polegających na hostowaniu aplikacji dla podległych jednostek czy firm partnerskich. Firma oferuje również rozwiązanie WAPTIME, które umożliwia pracownikom zdalny dostęp do jej danych za pośrednictwem telefonu komórkowego z przeglądarką WAP.

<B>Zachować standard</B>

Oprogramowanie Maconomy jest produktem w pełni standardowym. Wszyscy klienci mają dokładnie tę samą wersję produktu. Co roku firma udostępnia aktualną wersję oprogramowania. Maconomy wykorzystuje doświadczenia zdobyte w pracy u klientów, wprowadzając je automatycznie do aplikacji. Według przedstawicieli firmy, metoda ta jest bardziej efektywna niż poświęcanie czasu na dostosowywanie systemu do potrzeb klienta. Przedstawiciele Maconomy zapewniają, że dzięki zastosowaniu własnej metodologii B-Prime wdrożenie oprogramowania trwa 3-9 miesięcy.

Maconomy powstała w 1989 r. Pierwsze wersje oprogramowania dla małych firm z branży usługowej wprowadzono na rynek kilka lat później. Od 1996 r. Maconomy zaczęła pozyskiwać jako klientów duże firmy usługowe. Obecnie zatrudnia ponad 270 osób, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. Od niedawna firma jest obecna na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, głównie przez partnerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200