Hitachi testuje skaner identyfikujący osoby biorące udział w masowych imprezach

Hitachi jest twórcą nowatorskiej technologii identyfikowania ludzi, polegającej na analizowania układu żył znajdujących się na palcu. Jej twórcy twierdzą, że jest idealny sposób identyfikowania kibiców wchodzących na stadion czy generalnie osób biorących udział we wszelkiego rodzaju masowych imprezach.

Każda taka osoba przechodzi przez specjalną bramkę, którą musi otworzyć ręką. W tym czasie znajdujący się w niej skaner (któremu Hitachi nadał roboczą nazwę "walkthrough-style") odczytuje układ żył, a towarzyszący jej komputer decyduje, czy dana osoba może wejść na stadion.

Hitachi testuje skaner identyfikujący osoby biorące udział w masowych imprezach

Zaletą rozwiązania jest to, że może ono sprawdzić tożsamość każdej osoby w ułamku sekundy i dosłownie w „locie”, co jest niezwykle istotne w przypadku organizowania imprez, w których uczestniczą dziesiątki tysięcy osób, takich jak mecze piłkarskie, konferencje czy koncerty. Wszystkie inne systemy identyfikacji (takie jak np. te, które zawierające skaner tęczówki) nie zdają w takich sytuacjach egzaminu, gdyż działają dziesiątki razy wolniej.

Zobacz również:

  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty
  • Rośnie zainteresowanie uwierzytelnianiem biometrycznym

System bazujący na bramce "walkthrough-style") może oczywiście funkcjonować pod warunkiem, że ma do dyspozycji bazę danych, w której każdy uczestnik takiej masowej imprezy umieści swój „identyfikator”, czyli wspomniany wcześnie układ żył.

Badania przeprowadzone w laboratorium pokazały, że taki biometryczny skaner jest w stanie sprawdzić w ciągu jednej minuty tożsamość 70 osób. To przepustowość porównywalna do tej, jaką mają bramki instalowane np. w metrze.

Skaner jest ciągle testowany oraz udoskonalany i Hitachi przewiduje, że moze zostać skierowany do produkcji za dwa lata.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200