Hitachi kupi dział dysków twardych IBM

Firmy zawarły dzisiaj ostateczne porozumienie w sprawie utworzenia spółki joint venture, mającej zajmować się produkcją pamięci masowych. Powstanie ona w wyniku przejęcia przez Hitachi Data Systems działu dysków twardych IBM, za który japońska firma zapłaci 2,05 mld USD.

IBM i Hitachi zawarły dzisiaj ostateczne porozumienie w sprawie utworzenia spółki joint venture, mającej zajmować się produkcją pamięci masowych. Powstanie ona w wyniku przejęcia przez Hitachi Data Systems działu dysków twardych IBM, za który japońska firma zapłaci 2,05 mld USD. Początkowo do Hitachi należeć będzie 70% akcji nowej spółki. Po trzech latach firma zwiększy swój udział do 100%.

Nie ujawniono jeszcze nazwy nowej spółki. Wiadomo jedynie, że jej prezesem będzie były szef Hitachi Data Systems, a dyrektorem wykonawczym Douglas Grose - obecnie zarządzający działem pamięci masowych w IBM.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat

Spółka ma rozpocząć działalność z początkiem 2003 r. W jej 11 zakładach produkcyjnych na całym świecie znajdzie zatrudnienie 18 tys. obecnych pracowników IBM i 6 tys. Hitachi. Na razie firmy nie przewidują redukcji etatów. Obroty nowej firmy w 2003 r. mają sięgnąć 5 mld USD i wzrosnąć do 7 mld USD w 2006 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200