Hitachi Data Systems przejmuje firmę BlueArc

Producent wysoko wydajnych macierzy dyskowych, firma Hitachi Data Systems, właśnie przejmuje firmę BlueArc Corporation, dostawcę wysoko wydajnych i skalowalnych macierzy dyskowych.

Przez ostatnie 5 lat obie firmy były związane umową OEM, umożliwiając dostarczenie klientom macierzy NAS opracowanych przez BlueArc razem z portfolio Hitachi Data Systems.

Macierze BlueArc są wykorzystywane w organizacjach z branży zdrowotnej, naukowej, medialnej i rozrywkowej, a także przez operatorów telekomunikacyjnych oraz badawczych w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. W tych branżach już od lat notuje się eksponencjalny wzrost ilości składowanych niestrukturalnych danych, w większości plików o różnej zawartości. Jednocześnie właśnie w tych branżach pojawiają się zadania związane z analizą dużych ilości danych - gdzie zestawy danych mają na tyle duży rozmiar, że przechowywanie, wyszukiwanie, dostęp, współdzielenie i analiza danych napotykają na istotne problemy. Z macierzy BlueArc korzysta obecnie ponad tysiąc klientów, jest to jeden z liderów wirtualizacji NAS, dostarczający rozwiązania o wysokiej wydajności i niezawodności (do ośmiu węzłów klastra), korzystających z natywnego podziału na poziomy składowania danych (tiering) i pojemności do 16 petabajtów. Macierze BlueArc charakteryzują się sprzętową akceleracją za pomocą programowalnych układów scalonych, przy czym układy te są wykorzystywane nie tylko do zarządzania dyskami, ale także w części odpowiedzialnej za serwer CIFS oraz NFS.


TOP 200