HiS po raz trzeci

Ericsson wprowadza na polski rynek unowocześnioną wersję rozwiązania HiS, wykorzystywanego w popularnej usłudze SDI świadczonej przez TP SA. HiS 3 umożliwi symetryczną transmisję danych z prędkością dochodzącą do 2,3 Mb/s.

Ericsson wprowadza do Polski kolejną wersję Home Internet Solution. Rozwiązanie HiS SHDSL jest z założenia lepszym standardem niż ADSL, gdyż zapewnia symetryczną transmisję danych do 2,3 Mb/s. SHDSL w Polsce jest obecnie w trakcie homologacji i już w niedługim czasie ma być dostępne w ofercie Telekomunikacji Polskiej SA. "To rozwiązanie może być skierowane do każdego operatora w kraju, ale TP SA ma już gotową infrastrukturę. HiS" - powiedział Jarosław Mroczkowski, kierownik ds. wspomagania sprzedaży w Ericsson Polska.

Zdaniem producenta wdrożenie HiS SHDSL jest bardzo proste. Przejście od HiS 2.0 (usługa SDI) na nowy standard wymaga jedynie wymiany karty interfejsu w tzw. półce dostępowej w danej centrali telefonicznej. HiS SHDSL pracuje z wykorzystaniem najnowszej metody transmisji danych po łączach miedzianych - wg standardu ITU G.991.2. Użytkownik decydujący się na to rozwiązanie otrzyma terminal, który po podłączeniu z jednej strony do linii telefonicznej, z drugiej do telefonu i komputera umożliwia uzyskanie połączenia z Internetem z szybkością od 128 Kb/s do 2,3 Mb/s. Prędkość transmisji danych będzie zależeć od konkretnej oferty operatora. Przedstawiciele producenta zapewniają, że docelowo w terminalach HiS 3 przewidują też możliwość instalacji modułów do obsługi technologii Bluetooth czy np. VoIP.

Zobacz również:

  • Rola sieci w transformacji biznesu

Według danych TP SA, od wprowadzenia w Polsce w 1999 r. usługi SDI (opartej na HiS) skorzystało z niej ok. 80 tys. abonentów. Bazując na obecnej infrastrukturze możliwe jest przyłączenie jeszcze ponad 100 tys. linii abonenckich. Obecnie nie wiadomo jednak kiedy TP SA zaoferuje komercyjną usługę na bazie HiS 3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200