Hewlett-Packard zwolni 2% liczby pracowników

Zapowiedź zwolnień pojawiła się w niespełna trzy tygodnie po tym, jak firma ostrzegła inwestorów o spodziewanym spadku obrotów w I kw. roku finansowego 2001.

Hewlett-Packard, w ramach planowanej restrukturyzacji, zamierza do końca kwietnia zmniejszyć liczbę pracowników o 2%, co oznacza, że z obecnie zatrudnionych 88,5 tys. zwolnionych zostanie ok. 1770 osób. W Europie pracę straci prawdopodobnie 350 pracowników HP.

Zwolnienia mają dotyczyć głównie pracowników związanych z marketingiem i są jednym z elementów programu restrukturyzacji, zakładającego redukcję działów produktowych z 83 do 16. W ubiegłym tygodniu pracownicy zostali poinformowani o planach w specjalnie wydanym oświadczeniu. Osoby, które zostaną zwolnione, mają być o tym poinformowane w ciągu następnego miesiąca.

Zobacz również:

  • Teams nie będzie integralną częścią Windowsa 11
  • MetroCluster – odpowiedź T Business na wyzwania rynku e-commerce

"Pracownicy, którzy otrzymają wymówienia, będą mogli ubiegać się o pracę na innych stanowiskach, jeżeli będą posiadać odpowiednie kwalifikacje" - powiedział Dave Bouffard, rzecznik firmy.

Decyzja o zwolnieniach ujrzała światło dzienne wkrótce po tym, jak firma ostrzegła inwestorów o spodziewanym spadku przychodów w I kw. roku finansowego 2001. W związku z trudną do przewidzenia sytuacją rynkową firma wycofała się także z szacowania wyników w całym obecnym roku finansowym.

***

Hewlett-Packard przewiduje pogorszenie wyników sprzedaży

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200