Hewlett-Packard rozszerza ofertę drukarek

Pięć nowych modeli drukarek dostosowano do pracy w Internecie, ułatwiają one także korzystanie z łączności bezprzewodowej. W zamyśle twórców, mają one ze sprzętu peryferyjnego przekształcić się w inteligentne urządzenia informacyjne, które mogą samodzielnie zapewniać dostęp do usług internetowych.

Pięć nowych modeli drukarek dostosowano do pracy w Internecie, ułatwiają one także korzystanie z łączności bezprzewodowej. W zamyśle twórców, mają one ze sprzętu peryferyjnego przekształcić się w inteligentne urządzenia informacyjne, które mogą samodzielnie zapewniać dostęp do usług internetowych.

Jednocześnie HP wprowadza do swojej oferty JetDirect 175x, zewnętrzny sieciowy serwer wydruków dla systemów operacyjnych Microsoft i Macintosh, który umożliwia współużytkowanie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w sieci. Najnowsze drukarki HP oferują użytkownikom szerokie możliwości komunikacji internetowej i bezprzewodowej: od technologii wbudowanego serwera EWS i wbudowanej maszyny wirtualnej EVM po funkcje skanowania obrazu na stronę WWW i szybki port na podczerwień, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie zadań wydruku.

HP ma zamiar wprowadzić na rynek od razu pięć nowych modeli drukarek. które będą dostępne w Polsce od kwietnia.

HP LaserJet 4100 jest najbardziej rozbudowanym i jednocześnie najdroższym nowym modelem. Przeznaczona jest do pracy w środowiskach biurowych korporacji i średnich firm. Wbudowany serwer internetowy EWS udostępnia szereg możliwości zdalnego zarządzania, a dzięki wykorzystaniu EVM użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje Javy w celu wykorzystania drukarki w charakterze platformy dla e-services. Urządzenie to cechuje się sporą wydajnością i pojemnością tac podawania papieru. LaserJet 4100 drukuje z maksymalną szybkością 24 stron na minutę przy rozdzielczości 1200 dpi. Drukarka wyposażona jest w procesor 250 MHz i możliwość zainstalowania do 256 MB pamięci.

HP LaserJet 3200 odpowiada potrzebom małych biur, którym zapewnia wysoką jakość druku i wygodę korzystania z wielofunkcyjnego urządzenia o niewielkich rozmiarach. Opcje kolorowego skanowania na strony WWW i do poczty elektronicznej (scan-to-web, scan-to-email) znacznie ułatwiają wysyłanie dokumentów.

HP LaserJet 2200 przeznaczona jest dla małych zespołów wymagających bardzo dobrej jakości wydruków. Wyposażona jest w port na podczerwień Fast InfraRed (FIR) na potrzeby bezprzewodowego drukowania dokumentów z elektronicznych asystentów osobistych, telefonów komórkowych i komputerów przenośnych. LaserJet 2200 drukuje w najwyższej rozdzielczości 1200 dpi z szybkością 18 stron na minutę, standardowo wyposażona w automatyczny moduł druku dwustronnego.

Modele HP LaserJet 1200 i 1220 zapewniają profesjonalne wydruki indywidualnym użytkownikom biurowym. Za pomocą jednego kwiknięcia można wykorzystać drukarkę do zeskanowania na stronę WWW lub wysłania dokumentu pocztą elektroniczną. Obydwa te modele drukują, obsługują i tworzą dokumenty w różnorodnych formatach.

Ceny detaliczne (netto):

HP LaserJet 1200 - 1699 zł

HP LaserJet 1220 - 2059 zł

HP LaserJet 2200 - od 3449 zł

HP LaserJet 3200 - 2699 zł

HP LaserJet 4100 - od 4999 zł

HP LaserJet 1200n - 2539 zł (dostępna od maja)

Dodatkowe informacje www.hp.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200