Hewlett-Packard rozpocznie dystrybucję serwera aplikacji Enhydra

Oprogramowanie to ma być tanią alternatywną platformą do obsługi aplikacji sieciowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Hewlett-Packard zaoferuje klientom stworzony przez Lutris Technologies serwer aplikacji Enhydra. Oprogramowanie typu open source będzie służyć jako platforma do obsługi aplikacji WWW stworzonych na bazie Javy i XML. Enhydra, przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, ma stanowić tanią alternatywę w stosunku do innych serwerów aplikacji dla e-biznesu.

Analitycy sądzą, iż nowa oferta HP może spotkać się z zainteresowaniem mniejszych firm czy niektórych departamentów większych jednostek organizacyjnych. Na rynku są już obecne inne serwery aplikacji dystrybuowane w systemie open source, jednak HP utrzymuje, że Enhydra najbardziej przypomina gotowy, finalny produkt.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Hewlett-Packard wkroczył na rynek serwerów aplikacji po zeszłorocznym wykupieniu firmy Bluestone Software, rozwijającej systemy na bazie J2EE (Java 2 Enterprise Edition) oraz XML.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200