Hewlett-Packard - plany po reorganizacji

Są już pierwsze efekty reorganizacji i podziału Hewlett-Packarda na dwie niezależne spółki. Zgodnie z planem, pierwsza z nich pozostaje przy dotychczasowej nazwie Hewlett-Packard i zajmuje się systemami komputerowymi i drukującymi, druga natomiast będzie specjalizować się w sprzęcie medycznym, analitycznym i pomiarowym.

Są już pierwsze efekty reorganizacji i podziału Hewlett-Packarda na dwie niezależne spółki. Zgodnie z planem, pierwsza z nich pozostaje przy dotychczasowej nazwie Hewlett-Packard i zajmuje się systemami komputerowymi i drukującymi, druga natomiast będzie specjalizować się w sprzęcie medycznym, analitycznym i pomiarowym. Ostatnio firma poinformowała, że pierwsza z tych części zostanie podzielona na cztery grupy, po dwie w zakresie systemów komputerowych i drukujących.

Prezesem i dyrektorem generalnym działu Enterprise Computing Solutions została Ann M. Livermore, natomiast za dział Computer Products będzie odpowiedzialny Duane E. Zitzner. Stanowisko szefa działu drukarek atramentowych Inkjet Imaging Solutions objął Antonio M. Perez, a Carolyn M. Ticknor będzie kierował działem drukarek laserowych LaserJet Imaging Systems. Cała czwórka objęła stanowiska wiceprezesów HP i nadal będzie podlegać Lewisowi Plattowi, prezesowi Hewlett-Packarda, dopóki nie zostanie powołany jego następca. Czterej nowi wiceprezesi wraz z Lewisem Plattem zostali również członkami grupy zarządzającej HP - Executive Committee.

W ciągu najbliższych tygodni nowi szefowie mają ogłosić nominacje na kluczowe stanowiska w swoich działach. Przedstawione mają zostać także główne aspekty działalności każdej z grup oraz określone potrzeby, związane z ich działalnością.