Hewlett-Packard mianuje Carleton Fiorinę na stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej

Analitycy twierdzą, że jest to oczywisty wyraz uznania władz HP dla zmian wprowadzanych w firmie przez jej szefową.

Carleton Fiorina, prezes i dyrektor wykonawczy Hewlett-Packarda, została mianowana również przewodniczącym rady nadzorczej firmy. Od czasu odejścia w ub.r. Lewisa A. Platta, stanowisko to tymczasowo piastował Richard A. Hackborn, który nadal pozostanie członkiem rady nadzorczej.

Zarząd HP podjął także decyzję o wykupieniu z rynku akcji firmy o wartości 1 mld USD. Ma to związek z planowaną konsolidacją akcji pod kątem opcji pracowniczych. Walory mają być kupione na rynku otwartym. Ponadto poinformowano, że firma zamierza utrzymać 15-proc. tempo wzrostu przychodów.

Po podaniu powyższych informacji, akcje firmy na amerykańskiej giełdzie wzrosły o ponad 7%.

Zdaniem analityków, nominacja Carly Fioriny jest wyrazem poparcia dla zmian, jakie wprowadza ona w firmie. "Dzięki temu zyskuje ona lepszą pozycję dla negocjacji umów z innymi firmami" - stwierdził specjalista z Summit Strategies z Bostonu.

Przypomnijmy, że wraz ze zmianą na stanowisku prezesa HP w lipcu ub.r. C. Fiorina podjęła decyzję o radykalnych zmianach w firmie. Objęły one całą filozofię działania firmy, w tym również sposób promocji HP na rynku.

***

Hewlett-Packard przeprowadził kolejną reorganizację

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200