Hewlett-Packard komputeryzuje prywatną ubezpieczalnię w Czechach

Hewlett-Packard zwyciężył IBM, ICL i Siemensa w uzyskaniu kontraktu na skomputeryzowanie nowo powstałej, prywatnej instytucji ubezpieczeniowej w Czechach.

Hewlett-Packard zwyciężył IBM, ICL i Siemensa w uzyskaniu kontraktu na skomputeryzowanie nowo powstałej, prywatnej instytucji ubezpieczeniowej w Czechach.

W związku z reformą służby zdrowia w Czecho-Słowacji w styczniu powstała ubezpieczalnia zdrowia pod nazwą Universal. Ze względu na prywatyzację gospodarki jest to instytucja prywatna. Universal obejmuje swym zasięgiem tylko mieszkańców Czech. Cały system obsługujący tę instytucję składać się ma z 80 minikomputerów typu HP 9000 Series 800. System ma pracować przy użyciu HP/UX. Mieszcząca się w Pradze firma softwerowa APP Systems ma opracować software podłączony do bazy danych Oracle v. 6.0. Cały system ma być zdolny do przetwarzania rekordów obsługujących ubezpieczanie 10 mln. ludzi. Instalacja pilotująca została uruchomiona w Pradze w lutym br. zaś cały system zostanie wykonany do końca br. Szacuje się, że w trakcie działania system ubezpieczeń będzie musiał przetwarzać ok. 130 mln. dokumentów rocznie. W związku z tym Universal chce posiadać możliwości skanowania danych z formularzy i zamiany ich treści na kody maszynowe w każdym ze swoich biur. Wartość kontraktu HP z Universalem wynosi 10.5 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200