Hewlett-Packard - Ofensywa na froncie wschodnim

Na konferencji prasowej, która miała miejsce w gmachu CUP 30 stycznia br., znana firma amerykańska Hewlett-Packard przedstawiła ofertę w zakresie sprzętu komputerowego własnej produkcji.

Na konferencji prasowej, która miała miejsce w gmachu CUP 30 stycznia br., znana firma amerykańska Hewlett-Packard przedstawiła ofertę w zakresie sprzętu komputerowego własnej produkcji. Nowością serii HP9000 są serwery 87OS/300 i 87OS/400, oparte na wieloprocesorowej architekturze RISC i wydajności 56 MIPS/CPU. W stacjach roboczych serii 700 uwagę zwracają niedawno opracowane karty graficzne CRX-24 i CRX- 24Z sterowane przez 4 procesory graficzne (24 bity/piksel), które pozwalają na generowanie bardzo skomplikowanej grafiki w czasie rzeczywistym oraz zapewnienie obrazowi realistycznych barw. Karta CRX może obsługiwać dwa monitory jednocześnie.

Komputery Hewlett-Packarda pracują pod kontrolą systemu HP- UX stanowiącego firmową implementację UNIX-a. HP-UX jest wyposażony również w emulator DOS-u o nazwie SoftPC, umożliwiający korzystanie z oprogramowania dla komputerów zgodnych z IBM PC.

Sygnowane przez ekspertów firmy pomiary wykazują, że urządzenia serii 9000, 3000 i 700 mają obecnie najlepsze na świecie parametry w swojej klasie, a także najkorzystniejszy stosunek ceny do wydajności.

Najnowsza drukarka laserowa Hewlett-Packarda to LaserJet IIP Plus. Plus oznacza 4 razy większą szybkość (w stosunku do LaserJet IIP), nowe fonty narodowe, łącznie z polskim oraz stosunkowo niską cenę.

Do znanych produktów firmy należy również seria mikrokomputerów VECTRA, zgodnych z IBM PC, o bardzo dobrych parametrach operacyjnych i wysokiej niezawodności. Rewelacją na naszym rynku jest miniaturowy przenośny mikrokomputer HP95LX klasy XT ("palmtop" - mieszczący się w dłoni) , z wbudowanym na stałe DOS-em, Lotusem, programem komunikacyjnym, edytorem i podręczną bazą danych.

Na początku stycznia Hewlett-Packard odniósł znaczny sukces komercyjny, wygrywając z DEC i SUN Microsystems przetarg firmy UNIGRAPHICS na zakup 250 serwerów i stacji roboczych serii 700.


TOP 200