Herbapol Pruszków wdrożył rozwiązanie do zabezpieczania sieci

Polski producent artykułów leczniczych i spożywczych wytwarzanych na bazie ziół wdrożył urządzenia klasy Unified Threat Management (UTM) marki Cyberoam do zabezpieczania sieci. Spółka zakupiła dwa modele: 100i oraz 25ia, z których pierwszy został zainstalowany w centrali firmy w Pruszkowie, a drugi w oddziale w Strachówku.

Dzięki wdrożeniu firma rozwiązała problemy dotyczące zarządzania bezpieczeństwem swojej sieci. Przede wszystkim znacznie ograniczona została ilość spamu, który w pojawiał się w skrzynkach pocztowych, i wirusów na komputerach pracowników. Uproszczone zostały procedury zdalnego dostępu do zasobów firmowej sieci dla przedstawicieli handlowych i firm współpracujących, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

"Jesteśmy firmą farmaceutyczną, a nie informatyczną, dlatego zależało nam na łatwości obsługi urządzeń zabezpieczających. Dzięki zastosowaniu sprzętu Cyberoam wydatnie ograniczyliśmy ilość spamu, który otrzymywali nasi pracownicy, i zdecydowanie zwiększyliśmy bezpieczeństwo firmowych danych, co w naszej branży jest niezwykle istotne" - mówi Krzysztof Pawlak, dyrektor naczelny w WZZ Herbapol Pruszków. Wśród dodatkowych korzyści z wdrożenia rozwiązań Cyberoam wymienia znaczne ograniczenie liczby wirusów na stacjach roboczych i mniejsze obciążenia łącza niepożądanym ruchem sieciowym. Herbapol wykorzystuje także wbudowany moduł raportujący, który dostarcza kompleksowych informacji o tym, co dzieje się wewnątrz sieci, m.in. statystyki dotyczące liczby wiadomości spamowych, wirusów, prób ataków, odwiedzanych przez użytkowników stron, czy ilości pobieranych przez nich danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200